Güncel Para kazanma Yöntemleri

SOLUCAN GÜBRESİ ÜRETİMİ İLE PARA KAZANMAK

SOLUCAN GÜBRESİ ÜRETİMİ İLE PARA KAZANMAK
Solucan gübresinin birçok bilinmeyen faydası vardır. Özellikle sebze ve meyvelerin verimini, kalitesini, lezzetini artırırken toprağın ise daha sağlıklı ve hastalıklara karşı korunmasını sağlar. Solucan gübresi içeriğindeki azot, fosfor, potasyum gibi elementlerin, bitkiler tarafından daha kolay alınmasını ve uzun süre kalarak toprağın beslenmesine devam eder.

Kokusuz olması ve toprakta çözünebilmesi nedeniyle çevre kirliliğine neden olmaz. Bitkilerde ise nitrat kalıntısına rastlanmamaktadır. Solucan gübresi toprağın nemini korumasını sağlar, sulama ihtiyacını ise yarı yarıya düşürdüğü bilinmektedir. Sera bitkileri, çiçekli süs bitkileri, sebzeler, meyve ağaçları gibi her alanda kullanıma uygundur.


SOLUCAN ÜRETİMİ NASIL YAPILIR?
Solucanlar genelde nemli havaları çok sevmektedir. Üretimini yapmanız için çok büyük alanlara sahip olmanız gerekmez. Küçük bir depoda üretim yapmaya başlayabilirsiniz. Bu depolarda küçük solucan evlerini kendiniz yapabilir yada satılan katlı solucan evlerinden alabilirsiniz.

Almanız gereken bir başka şey ise üretimini yapacağınız solucanlara mama almak. Gübre hasadı yapmanız gerektiğini kolayca anlayabilirsiniz. Toprağın rengi değişir ve solucan gübresi olduğu gözle görülebilir. Hasat ederken dikkat edilmesi gereken kokonlara (döllenmiş solucan yumurtası) zarar vermemeniz. Eğer özverili bir şekilde ilgilenirseniz bir kaç sene sonra solucan sayınız ciddi miktarda artacaktır. Sonucunda ise büyük bir üretim alanına ihtiyaç duyabilirsiniz. Kırmızı Kaliforniya solucanları dışında mavi solucan olarak adlandırılan bir tür daha vardır. Ancak bu solucanların kırmızı Kaliforniya solucanları kadar uslu olduğu söylenemez. Mavi solucanlar gezmeyi çok sevdikleri için tırmanma huyları vardır. Duvarlarda, tavanda görmeniz mümkün olacaktır. Mavi solucanın gübresi de değerli olup Kaliforniya solucanından farklı ortamda yaşamayı, daha çok koruma sağlamanız gerekmektedir. Aksi halde mavi solucanın ölmesi size maddi kayıp yaşatabilir. Buradan video izleyebilirsiniz


SOLUCAN GÜBRESİNİN SATILMASI, KULLANILMASI
Solucan gübresinin mamasını aldığınız firmalar, aynı zamanda gübresini alacağınıda size taahhüt edebilir. Ancak hem üretimini yaparım, hem kendi tarlalarımda kullanırım derseniz oda ayrı bir seçenektir. Ürettiğiniz, hasadını yaptığınız gübreleri doğrudan çiftçilikle uğraşan kişilere satmanızda mümkün olabilir. Solucan gübre fiyatı ise kg 15 ila 20 TL arasında satılmaktadır.Sitemizdeki diğer konulara buradan ulaşabilirsiniz

SOLUCAN GÜBRESİ ÜRETİMİ İLE PARA KAZANMAK
4.7 (94.29%) 28 vote[s]
Anahtar Kelimeler

Benzer Yazılar

16 thoughts on “SOLUCAN GÜBRESİ ÜRETİMİ İLE PARA KAZANMAK”

  1. Kaybedecek bişey yok emek vermek gerekiyor alın teriylen para kazanmak daha güzel oluyor 👍😉👏

  2. evet daha önce bir çok yerde duymuştum solucan gübresi üretimini. Büyük akvaryum fanusunda üretenler bile var.

ilginizi Çekebilir.

Close
Close

HATA !!

Sitemizdeki içerikleri Görebilmek için Reklam Engelleyicinizi Devre Dışı Bırakmanız Gerekmektedir.
Araç çubuğuna atla