Güncel Para kazanma Yöntemleri

ORGANİK ÜRÜN PAZARI NEDİR?

ORGANİK ÜRÜN PAZARI NEDİR?
Insanlar sağlıklı yaşam adına bilinçlendikçe, genetiği değiştirilmiş, katkı maddesi olan hormonlu ürünlerden uzak durmak adına, organik ürünlere yönelmişlerdir. Bu talepler ise organik pazar ve marketlerin ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Organik ürünler yetiştirilirken sentetik ve kimyasal ilaçlar kullanılmaz. Doğal gübre yani hayvan gübresi kullanılmaktadır. Herhangi renk ve parlaklık verici, büyüme destekleyici kimyasallar görülmemektedir.

ORGANİK ÜRÜN PARA KAZANDIRIR MI?
Evet organik ürün para kazandırır. Eğer kendi bahçeniz, arsanız varsa kendi yetiştirdiğiniz organik ve sağlıklı ürünleri, organik pazarlarda satmanız mümkündür. Pazarda satmanın dışında, ürünleri evinizde işleyerek hazır paketli gıda halinde de satabilirsiniz. Hazır paketli gıda: çilek, vişne, incir gibi ürünleri reçel olarak üretmek veya kurutulmuş gıda olarak satmak.

Organik olmayan kimyasal şartlarda üretilen bir reçelin içeriğinde örneğin çilek reçeli, organik üretimde çilek ve şeker iken, kimyasal üretimde: glikoz, gluten, renk verici, kıvam artırıcı, asitlik düzenleyici gibi çok uzun seneler raflarda bozulmadan kalmasını sağlayacak, içeriğindeki zararlardan bir çoğumuzun haberi olmayan KATKILI MADDE ama kesinlikle yapay reçel. Tabiki işini düzgün yapanlar istisna.

Bu yüzdendir bir çoğumuz organik satan yerlerden almayı tercih ederiz. Tavuğu olan birinin taze yumurta satması, meyveleri olan birinin kurutarak, reçel yaparak veya taze satarak kazanç elde etmesi de mümkün. Diğer para kazandıracak organik ürün ise evde makarna yaparak satabilirsiniz.

Eğer yaptığınız pazarladığınız organik ürünler lezzetli bulunursa müşteri kitleniz oluşacaktır. Her zamanda sizden ürün almak isteyeceklerdir. Organik pazarda satacağınız ürünler çok fazladır. Kuru bakliyat nohut, fasulye, mercimek, pirinç vs.. Buraya tıklayarak video izleyebilirsiniz

Kuru sebze meyveler incir, dolmabiber, patlıcan, erik, kayısı, elma vs… Konserve olarakta satabilirsiniz. Reçel, barbunya, turşu…süt ürünleri ise tereyağ, yoğurt, peynir…

Biber salçası, domates salçası ve kurusu. Yada taze olarak pazarda satabileceğiniz domates, salatalık, biber, patlıcan,elma, kayısı,erik… Ve daha sayamadığımız bir çok ürün ister taze, ister kurutulmuş yada konserve olarak satabilir ve kazanç elde edebilirsiniz.

ORGANİK ÜRÜN NEDEN PAHALIDIR
Organik ürünler diğer hazır ürünlere oranla biraz daha pahalıdır. Bunun nedeni ise yapımı, üretim süreci ve el emeği olmasıdır. Diğer bir nedeni ise kimyasallar barındırmamasıdır.

Sizlere diger kazanç konularina buradan bakabilirsiniz

Anahtar Kelimeler

Benzer Yazılar

19 thoughts on “ORGANİK ÜRÜN PAZARI NEDİR?”

  1. Organik urunler her zaman insan sagiligi icin en secilebilir seylerdir.Yalnız Gdo lu dedigimiz urunler piyasaya sürüldüğü günden beri insan hayatı icin tehlikededir.Gdo lu ürünler bu dönemde cifcilerin istemedikleri bisey olsada bazı insan düşmanlarının para kazanma yöntemi olmustur insallah önune gecilir.

  2. organik ürün yetiştirmeye önem veren yetiştiriciler olmalı bu çok önemli bir mesele.

ilginizi Çekebilir.

Close
Close

HATA !!

Sitemizdeki içerikleri Görebilmek için Reklam Engelleyicinizi Devre Dışı Bırakmanız Gerekmektedir.
Araç çubuğuna atla