ParaKas.NET

ÖĞRENCİYKEN PARA KAZAN

ÖĞRENCİYKEN PARA KAZAN
Öğrenciyken para kazan bugün öğrenci arkadaşlarımızı işine yarayacağını düşündüğümüz öğrenciyken para kazan konumuzu derledik ozaman konumuza geçelim.

1.EVDEN ÇALIŞ PARA KAZAN


A) Makale Yaz Para Kazan
Okuldan arta kalan vakitlerinizde makale veya deneme yazarak para kazanabilirsiniz. Birçok blog sitesi, bünyesinde bulunan makaleleri serbest yazarlardan satın alarak topluyor.

Siteden siteye değişmekle birlikte genel anlamda verilen ücret her 100 kelime başına 0,50tl ile 1,5tl arasında değişiyor. İşvereniniz bonkörse ve kaleminiz kuvvetliyse daha yüksek ödemeler almanız da mümkün. Yazılarınızı satacağınız sitelere ulaşmanız da oldukça kolay.

Bunun için birkaç yol mevcut. Örneğin; ilginizi çeken popüler blog sitelerine özel olarak mail atıp siteyle doğrudan temasa geçebilirsiniz. Ancak bu durumda site eğer serbest yazar aramıyorsa başvurunuz boşa çıkacaktır. İkinci bir yol olarak iş ilan sitelerine göz atabilirsiniz.

Fakat bu yolla işverenle temasa geçmenizi eğer günlük sistematik şekilde makale yazabilecekseniz öneririz. Çünkü bu yolla başvurularda aranan kriter genelde günlük 3.000 kelime ve üzeri yazı üretmeniz oluyor. Son olarak ve öğrenciler için en uygun olan satış yolu ise özel olarak makale satın almak için kurulmuş ve tek tek makale satın alan sitelere yazılarınızı satmanız.

Bu sitelerde her gün yazma zorunluğunuz bulunmaz ve site üzerinden kendi adınıza hesap açarak istediğiniz zamanlarda siteye yüklediğiniz makaleler üzerinden para kazanırsınız.


B) Ödev Yap Para Kazan
Öğrenciler için birebir olan para kazanma yollarından biridir. Teknolojinin gelişmesi ve tembelliğin artmasıyla beraber online olarak kendilerine verilen ödevleri yapacak kişilere para ödeyecek bir sürü öğrenci var.

Bu anlamda siz de bir başkasının tembelliğini kendi kazancınıza dönüştürebilirsiniz. Bu yolla hem lise öğrencileri hem de üniversite öğrencileri rahatça para kazanabilirler. Yaptığınız ödevden hem para kazanmış hem de yeni bir şeyler öğrenmiş olacaksınız.

Ödev hizmeti vermek ve ödev danışmanlığı yapmak için sitelere ilan verebilirsiniz ve bu yolla müşteri bulabilirsiniz. Bunun tersi olarak ödevi için ilan vermiş bir öğrencinin ödevini tamamlamak için talip de olabilirsiniz.

Hizmetini vereceğiniz ödevler bilgisayar üzerinde, kağıt üzerinde veya direkt maket olarak oluşturulacak projeler olabilir. Seçim tamamen size kalmış.


C)Bilgini Sat Para Kazan


İyi olduğunuz bir ders veya özel bir konuda saatlik dersler verebilir ve bu yolla ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Öğretme becerileriniz kuvetliyse ve tarzınıza güveniyorsanız dikkatleri üzerinize çekmeniz ve aranan isim olmanız hiç de zor olmayacaktır.

Ancak tavsiye edilen isim olmanız için verdiğiniz derse kendinizden bir şeyler eklemeniz çok önemli. Sıradan, sıkıcı bir matematik özel dersi her yerde bulunurken sizin listede başı çekmeniz için derse biraz görsel, belki biraz da müzik katmanız çok etkili olabilir. Artık her şey sizin hayal gücünüze kalmış. Ekstra olarak, verdiğiniz özel dersin notlarını veya bağımsız ders notlarınızı da satışa çıkararak para kazanabilirsiniz. Notlarınızın tanıtımını sosyal medya hesaplarınız üzerinden yaparak ilgileri üzerinize çekmeniz mümkün olabilir. Ayrıca özel derslerinizi hem öğrencilerinizi evinize çağırarak hem de online olarak internet üzerinden verebilirsiniz. Böylece hem yaşadığınız muhitten hem de Türkiye’nin dört bir yanından gelir sağlamış olacaksınız.

2.PART TIME ÇALIŞ PARA KAZAN


A)Anket Yap Para Kazan
Boş vakitlerinizde anket doldurarak para kazanabilirsiniz. Bu işten para kazanmanızın iki yolu vardır. Birinci yol abone olduğunuz anket sitelerinde online olarak anket doldurmanızdır. Bu çalışma bireyseldir ve “Evden Çalış Para Kazan” grubumuza dahildir.

Bu çalışmanın dezavantajı ise söz konusu sitelere çok fazla talep olmasından dolayı anket ücretlerinin düşük olması ve siteye yüklenen anketlerin sınırlı sayıda olmasıdır. İkinci yol ise asıl bahsedeceğimiz yol olup “Part Time Çalış Para Kazan” grubuna dahildir.

Bu şekilde anket doldurmak için anket firmalarına başvurulur ve firmalar kağıt üzerine basılmış bir tomar anketi elinize verirler. Siz de kapı kapı dolaşır ve günün sonunda doldurduğunuz her anket başına anlaştığınız firma tarafından ücret alırsınız.

İşin avantajlı kısmı ise dolduracağınız anketler için bir üst sınır olmaması. Ne kadar çok anket o kadar çok para demektir. Nerede durmak istediğiniz tamamen size kalmış.


B)Ürün Tanıt Para Kazan
Ürün tanıtarak para kazanmak da öğrenciler için uygun part time iş imkanlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu başlığı da iki kısma ayırmak doğru olacaktır: ev ev dolaşarak bir ürünün tanıtım ve pazarlamasını yapmak veya stant tezgahı başında ürün tanıtımı ve pazarlamasını yapmak. Her iki tür iş için de iletişim becerileri ve pazarlama yeteneği büyük önem arz ediyor.

Sattığınız ürün başına komisyon alacağınızı düşünürseniz ikna kabiliyetinizin de müşteri üzerindeki etkisini idrak edebilirsiniz. Belirttiğimiz gibi ilk seçenekte işi aldığınız firmanın uygun gördüğü muhitte kapı kapı dolaşarak ürünü tanıtmanız gerekecek.

Eğer bu iş beni çok yorar, ben o kadar dolaşamam müşteriler benim ayağıma gelsin derseniz ikinci seçeneğe sıçrama yapabilirsiniz. İkinci seçenekte bahsettiğimiz, stant tezgahlarında ürün tanıtımı yaygın olarak AVM lerde yapılır.

Zaten para harcamak için oraya gelmiş olan potansiyel müşterileri kendinize daha rahat çekebilirsiniz. Dikkatleri standınızda nasıl toplayacağınız artık size kalmış.
C)Broşür Dağıt Para Kazan
Halihazırda birçok öğrencinin başvurduğu son derece kolay işlerden biri de broşür dağıtımı.

Broşür dağıtımı işinin belki diğer tüm işlere göre en zahmetsiz olanı olduğunu söyleyebiliriz. İletişim becerisi, pazarlama yeteneği, ikna kabiliyeti gibi çok çetrefilli yetenekleri gerektirmiyor.

Tek yapmanız gereken başvurduğunuz firmadan aldığınız broşürleri biraz güler yüz ve reklamı özetleyen birkaç kelime ile yoldan geçenlere uzatmanız. Genelde işlek caddelerde veya fuar yerlerinde bu tarz reklam broşürlerini çok kolay dağıtabilirsiniz.

Özel fuar dönemlerinde işveren firmalara erişiminiz de çok daha rahat olacaktır. Broşür dağıtımın en zorlaştırılmış hali caddeleri dolaşarak broşürleri araba camları ve apartman posta kutularına bırakmanız gereken versiyonudur ama işe biraz da spor yaparım gözüyle bakarsanız keyifle para kazanabilirsiniz.

Yukarıdaki işlerden hangileri size daha uygunsa o işlerden keyifle kazanç sağlayabilirsiniz. Kendinize bir tık daha uzak bulduğunuz işleri de vakit bulduğunuz zamanlarda denemenizi öneririz. Her yeni iş tecrübesi size başka başka kapılar ve orjinal fikirler açacaktır.

Öğrenciyken para kazan konumuz ile alakalı görüşleriniz yorum olarak belirtebilirsiniz. Web sitemizdeki diğer kazanç yöntemlerine buradan bakabilirsiniz.

4.8
53