iş Fikirleri

ÖĞRENCİYKEN PARA KAZAN

ÖĞRENCİYKEN PARA KAZAN
Öğrenciyken para kazan bugün öğrenci arkadaşlarımızı işine yarayacağını düşündüğümüz öğrenciyken para kazan konumuzu derledik ozaman konumuza geçelim.

1.EVDEN ÇALIŞ PARA KAZAN


A) Makale Yaz Para Kazan
Okuldan arta kalan vakitlerinizde makale veya deneme yazarak para kazanabilirsiniz. Birçok blog sitesi, bünyesinde bulunan makaleleri serbest yazarlardan satın alarak topluyor.

Siteden siteye değişmekle birlikte genel anlamda verilen ücret her 100 kelime başına 0,50tl ile 1,5tl arasında değişiyor. İşvereniniz bonkörse ve kaleminiz kuvvetliyse daha yüksek ödemeler almanız da mümkün. Yazılarınızı satacağınız sitelere ulaşmanız da oldukça kolay.

Bunun için birkaç yol mevcut. Örneğin; ilginizi çeken popüler blog sitelerine özel olarak mail atıp siteyle doğrudan temasa geçebilirsiniz. Ancak bu durumda site eğer serbest yazar aramıyorsa başvurunuz boşa çıkacaktır. İkinci bir yol olarak iş ilan sitelerine göz atabilirsiniz.

Fakat bu yolla işverenle temasa geçmenizi eğer günlük sistematik şekilde makale yazabilecekseniz öneririz. Çünkü bu yolla başvurularda aranan kriter genelde günlük 3.000 kelime ve üzeri yazı üretmeniz oluyor. Son olarak ve öğrenciler için en uygun olan satış yolu ise özel olarak makale satın almak için kurulmuş ve tek tek makale satın alan sitelere yazılarınızı satmanız.

Bu sitelerde her gün yazma zorunluğunuz bulunmaz ve site üzerinden kendi adınıza hesap açarak istediğiniz zamanlarda siteye yüklediğiniz makaleler üzerinden para kazanırsınız.


B) Ödev Yap Para Kazan
Öğrenciler için birebir olan para kazanma yollarından biridir. Teknolojinin gelişmesi ve tembelliğin artmasıyla beraber online olarak kendilerine verilen ödevleri yapacak kişilere para ödeyecek bir sürü öğrenci var.

Bu anlamda siz de bir başkasının tembelliğini kendi kazancınıza dönüştürebilirsiniz. Bu yolla hem lise öğrencileri hem de üniversite öğrencileri rahatça para kazanabilirler. Yaptığınız ödevden hem para kazanmış hem de yeni bir şeyler öğrenmiş olacaksınız.

Ödev hizmeti vermek ve ödev danışmanlığı yapmak için sitelere ilan verebilirsiniz ve bu yolla müşteri bulabilirsiniz. Bunun tersi olarak ödevi için ilan vermiş bir öğrencinin ödevini tamamlamak için talip de olabilirsiniz.

Hizmetini vereceğiniz ödevler bilgisayar üzerinde, kağıt üzerinde veya direkt maket olarak oluşturulacak projeler olabilir. Seçim tamamen size kalmış.


C)Bilgini Sat Para Kazan


İyi olduğunuz bir ders veya özel bir konuda saatlik dersler verebilir ve bu yolla ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Öğretme becerileriniz kuvetliyse ve tarzınıza güveniyorsanız dikkatleri üzerinize çekmeniz ve aranan isim olmanız hiç de zor olmayacaktır.

Ancak tavsiye edilen isim olmanız için verdiğiniz derse kendinizden bir şeyler eklemeniz çok önemli. Sıradan, sıkıcı bir matematik özel dersi her yerde bulunurken sizin listede başı çekmeniz için derse biraz görsel, belki biraz da müzik katmanız çok etkili olabilir. Artık her şey sizin hayal gücünüze kalmış. Ekstra olarak, verdiğiniz özel dersin notlarını veya bağımsız ders notlarınızı da satışa çıkararak para kazanabilirsiniz. Notlarınızın tanıtımını sosyal medya hesaplarınız üzerinden yaparak ilgileri üzerinize çekmeniz mümkün olabilir. Ayrıca özel derslerinizi hem öğrencilerinizi evinize çağırarak hem de online olarak internet üzerinden verebilirsiniz. Böylece hem yaşadığınız muhitten hem de Türkiye’nin dört bir yanından gelir sağlamış olacaksınız.

2.PART TIME ÇALIŞ PARA KAZAN


A)Anket Yap Para Kazan
Boş vakitlerinizde anket doldurarak para kazanabilirsiniz. Bu işten para kazanmanızın iki yolu vardır. Birinci yol abone olduğunuz anket sitelerinde online olarak anket doldurmanızdır. Bu çalışma bireyseldir ve “Evden Çalış Para Kazan” grubumuza dahildir.

Bu çalışmanın dezavantajı ise söz konusu sitelere çok fazla talep olmasından dolayı anket ücretlerinin düşük olması ve siteye yüklenen anketlerin sınırlı sayıda olmasıdır. İkinci yol ise asıl bahsedeceğimiz yol olup “Part Time Çalış Para Kazan” grubuna dahildir.

Bu şekilde anket doldurmak için anket firmalarına başvurulur ve firmalar kağıt üzerine basılmış bir tomar anketi elinize verirler. Siz de kapı kapı dolaşır ve günün sonunda doldurduğunuz her anket başına anlaştığınız firma tarafından ücret alırsınız.

İşin avantajlı kısmı ise dolduracağınız anketler için bir üst sınır olmaması. Ne kadar çok anket o kadar çok para demektir. Nerede durmak istediğiniz tamamen size kalmış.


B)Ürün Tanıt Para Kazan
Ürün tanıtarak para kazanmak da öğrenciler için uygun part time iş imkanlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu başlığı da iki kısma ayırmak doğru olacaktır: ev ev dolaşarak bir ürünün tanıtım ve pazarlamasını yapmak veya stant tezgahı başında ürün tanıtımı ve pazarlamasını yapmak. Her iki tür iş için de iletişim becerileri ve pazarlama yeteneği büyük önem arz ediyor.

Sattığınız ürün başına komisyon alacağınızı düşünürseniz ikna kabiliyetinizin de müşteri üzerindeki etkisini idrak edebilirsiniz. Belirttiğimiz gibi ilk seçenekte işi aldığınız firmanın uygun gördüğü muhitte kapı kapı dolaşarak ürünü tanıtmanız gerekecek.

Eğer bu iş beni çok yorar, ben o kadar dolaşamam müşteriler benim ayağıma gelsin derseniz ikinci seçeneğe sıçrama yapabilirsiniz. İkinci seçenekte bahsettiğimiz, stant tezgahlarında ürün tanıtımı yaygın olarak AVM lerde yapılır.

Zaten para harcamak için oraya gelmiş olan potansiyel müşterileri kendinize daha rahat çekebilirsiniz. Dikkatleri standınızda nasıl toplayacağınız artık size kalmış.
C)Broşür Dağıt Para Kazan
Halihazırda birçok öğrencinin başvurduğu son derece kolay işlerden biri de broşür dağıtımı.

Broşür dağıtımı işinin belki diğer tüm işlere göre en zahmetsiz olanı olduğunu söyleyebiliriz. İletişim becerisi, pazarlama yeteneği, ikna kabiliyeti gibi çok çetrefilli yetenekleri gerektirmiyor.

Tek yapmanız gereken başvurduğunuz firmadan aldığınız broşürleri biraz güler yüz ve reklamı özetleyen birkaç kelime ile yoldan geçenlere uzatmanız. Genelde işlek caddelerde veya fuar yerlerinde bu tarz reklam broşürlerini çok kolay dağıtabilirsiniz.

Özel fuar dönemlerinde işveren firmalara erişiminiz de çok daha rahat olacaktır. Broşür dağıtımın en zorlaştırılmış hali caddeleri dolaşarak broşürleri araba camları ve apartman posta kutularına bırakmanız gereken versiyonudur ama işe biraz da spor yaparım gözüyle bakarsanız keyifle para kazanabilirsiniz.

Yukarıdaki işlerden hangileri size daha uygunsa o işlerden keyifle kazanç sağlayabilirsiniz. Kendinize bir tık daha uzak bulduğunuz işleri de vakit bulduğunuz zamanlarda denemenizi öneririz. Her yeni iş tecrübesi size başka başka kapılar ve orjinal fikirler açacaktır.

Öğrenciyken para kazan konumuz ile alakalı görüşleriniz yorum olarak belirtebilirsiniz. Web sitemizdeki diğer kazanç yöntemlerine buradan bakabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler

Benzer Yazılar

155 thoughts on “ÖĞRENCİYKEN PARA KAZAN”

 1. Öğrenci olarak para kazanmak ilgimi çekti. Öğrencilerin belirli alanlardaki yetenekleri buraya aktararak para kazanabilirler. Her öğrenci için güzel bir para kazanma yöntemi var. Hem bilgilerinin geliştirmek ve yaymak için firsat hemde beli bir gelir elde edebilirler.

 2. Güzel açıklayıcı makale olmuş.Lakin öğrencinin pek zamanı kalmıyo bunları yapmaya.Özel ders mantıklı ama ders yaparkende başkasının dersini yapabilir.Ama çok cüzi kazançlar zaman kaybıdır…

 3. güzel taktik ve tavsiyeler var zamanında birkaçını yapmıştım iyi getirisi var deneyin derim.bu zamanda öğrencilerin halini anlıyoruz.para lazım para içinde birşeyler yapmak lazım çalışmak lazım ben az çalışıyım ama para alıyım diyorsanız bunlar tam size göre.

  1. Nüfusun çoğunluğu öğrenci, her öğrenci cebinde harçlığın olmasını ister. Bunun için bu makaleyi okuması fazlasıyla yeter.

 4. Ben üniv.okurken hiç böyle kazanç kapıları yoktu. Olsaydı keşke yapmaz mıydım? Ürün satardım, çocukların ödevlerini yapardım daha bir dolu kendime uyan şeyleri denerdim. Okurken zor olurdu elbet ama ,aileme fazla yük olmadan okurdum. Öğrencilere tavsiyem, bunları yaparken karşısındaki insanları iyi tanıyıp ona göre karar vermeliler. Iyi gibi görünüp zarar veren insanlar da çıkabilir belki karşılarına, çok dikkatli olmalılar.Bir başka dikkat etmeleri gereken nokta da para kazanacağız diye dersleri aksatmamalarıdır…

 5. Makale yazarlığının püf noktalarını öğrendikten sonra, öğrenciler için güzel bir fırsat.

 6. Cook güzel bir makale olmuş ben öğrenci degilim ama öğrenciler için çok guzel bi is olabilir onların her zamn paraya ihtiyaçları vardır bohle işlerle cok büyük kazanc olmasada bile en azından ihtiyacını giderir emeğinize saglik

 7. Makale yazan bir arkadaşım var ayda ortalama şuan için 300 TL kazanıyor . Makale yazma konusunda bir takım fikirlerim var ancak yazacağım makale konusunda bilgim tam değil inşallah birgün makale yazacağım .

 8. Öğrenciler için güzel kazanç kapıları var. Sınavlardan ders çalışmaktan fırsat buldukça bu tarz kazançlardan yararlanabilirler. Yalnız ödev yapma konusu biraz ters geldi bana. Hazır ödev yapmak değil de birebir öğrenciye anlatarak ödev yapma olarak yapılsa daha faydalı olur. Bu kazanç hem para kazanan öğrenci için, hem de ödevi yapılan öğrenci için iyi olur. Yanı hazır balık vermek yerine balık tutmayı öğretmek gerekir.

 9. öğrenciler için makale en iyi kazanç kapısı olarak nitelendirebiliriz ders yaparak kazanmaya gelince bu konuda pek fazla ihtimal veremiyorum çünkü artık günümüz itibari ile hemen hemen her evde aile bireyleri içerisinde ders yapmaya yardımcı olan biri oluyor

 10. Kazanc kapisi olarak guzel ama karsi taraf odev yapadi icin bilgi sahibi olamiyor yetersiz kaliyor.yinede oyle insanlarda vardir sadece isim gorulsun diyenler icin yapabileceniz super bir is.makalenin murekkebinize vede elinize saglik.

 11. Çok güzel bir makale olmuş ben öğrenci degilim ama öğrenciler için çok guzel düşünülmüş bir makale olmuş onlarda kendi ihtiyaçlarını en azından karşılayabilirler sagolun

 12. Hepsine okeyim ama ödev yapmaya karşıyım herkes sorumluluğunu bilmei

 13. Calismak isteyen ögrenciler icin faydali bir makale olmus bunlari okuyarak kendilerine is imkanlari saglayabilirler

 14. Guzel bi konu olmuş her şekilde para kazanın bilginizi satın öğrenci arkadaşlar tam size göre süper valla

 15. Paraya ihtiyaci olan ögrenci arkadaslarimiz icin yönlendirici konular bunlari okuyup kendilerine ek isler ayarlayabilirler biliyorsunuzki her ögrencinin paraya ihtiyaci vardir

 16. Bilgini sat para kazan bu da güzel bir iş bilgilerimize güveniyorsak bu işi yapmak zor olmayacaktir.Fikirleriniz için teşekkürler

 17. Ödevlerini yaptırıp para veren arkadaşlar bu sizin için kötü ama ödevi yapan arkadaş için bir kazanç olur

 18. Bilgilerinizi İnternetten de yapıp para kazanabilirsiniz ama ders almak isteyen arkadaşlar bence birebir alınabilirseniz bu çok daha faydalı olur bence

 19. Ürün tanıtımı yaparak kapı kapı dolaşmak zor olduğunu söyleyebilirim ama avm lerde sabit kalarak yorulmadan ürününüzü tanıyabilirsiniz çok faydaı makale

 20. Part-time çalışıp para kazanılabilir etrafımızda çok oluyor bazen kapımızı çalıyor bazen de yolda karşılaşıyorum o yüzden boş gönderiyorum soruları cevaplıyorum

 21. Muhtac olan kimse yok hayatımızda özellikle öğrenciler olarak hem okuyup hemde calışmk tabikide kolay bir işmdegil

 22. Paraya ihtiyaci olan ögrenci arkadaslarimiz icin yönlendirici konular bunlari okuyup kendilerine ek isler ayarlayabilirler biliyorsunuzki her ögrencinin paraya ihtiyaci vardir

 23. Öğrenciler maddi sıkıntı çekenler kendilerine destek iş arayanlar bu makaleye tavsiye ediyorum

 24. Öğrenciler bu fırsatı kacirmasinlar bu makaleye dikkatli baksınlar durumu iyi olmayan kişiler kendilerine ek bir kazanç elde edebilirler bu fırsatları degerlendirsinler

 25. Bir öğrenci olarak kesinlikle katılıyorum çoğunu da uyguluyorum güzel bir yazı olmuş fakat blog çıkar c diğer makale sistemleri her makaleyi kabul etmiyorlar buda çok zaman alıyor 150kelime uçup gidiyor gerçekten zor bir iş hele iş sahibi ters bir insan ise tesekkurler yazi için

 26. Bir öğrenci olarak kesinlikle katılıyorum çoğunu da uyguluyorum güzel bir yazı olmuş fakat blog çıkar c diğer makale sistemleri her makaleyi kabul etmiyorlar buda çok zaman alıyor 150kelime uçup gidiyor gerçekten zor bir iş hele iş sahibi ters bir insan ise tesekkurler yazi için

 27. Bu işler hem öğrenciye hemde aile bütçesine katkı sağlar.Öģrencilerin yapabileceği bu işler gerçekten iyi düşünülmüş .Makale çok faydalı bence.

 28. Öğrenci iken part-time işler öğrencilerin okul hayatı ve yaşaması İçin güzel destek sağlar.

 29. Anket yapmak güzel bir iş yanlız zor oluyor çünkü bazı anket yapanlar kapı kapı dolaşmak zorunda bazen kötü karşılanabiliniyor

 30. Makale harika bir şey öğrenciler evlerinde rahat rahat oturup makalesini yazıp para kazanabilir harika bilgiler

 31. Çok guzel ve ayrıntilı bir makele olmus elinize kolunuza sağlik. Teşekkür ediyorum bukadar güzel ve detaylı anlattiğınız icin. Ögrenciler icin güzel fikirler hem okuyup hem kazanç elde edebilirler. Gerçi makele yazmak icin oğrenci olmaya gerek yok. Bunu her yaştaki insan yapabilir. Bilgisine, beceresine, kebdibe güvenmesi yeterlidir diye düşünüyorum.

 32. guzel makale olmus.bir cok para kazanma yoli var burda ogrenciler icin
  .cesitli. bilgilere ve yonlu insanlara kazamc yoli saglayam bi makale olmus maklae yazarak para kazanmak bna gore bir is hem kendimi gelgelistireir hemde para kazanabilirm

 33. aslında sanal ortamda para kazanmak kolay ama insanların emeğini hiçe sayan bir çok site var emek veriyorsun birde bakıyorsunki site kapanmış yoksa dediğiniz gibi yazarak kazanmak çok güzel hele birde öğrenci için süper

 34. Öğrenciler için faydalı bir makale olmuş öncelikle belirtmek isterim.Öğrenim saatlerine göre derslerden geri kalmakyacak şekilde çalışmak mümkün olmuş.Para kazanacak diye de öğrenci uykusuz da kalmamalı tabi.

 35. Araba almayı düşünüyorum.Parti time çalışmak şimdilik gerek duyduğum bir iş bölümü yarım dönem böyle çalışıp para biriktirmeye çalışacağım.

 36. Evet öğrencilere para kazandıran fikirler her zaman çok olmalıdır öğrenciler için bulunmaz bir nimet ihtiyacı olanlara tabiki

 37. Sadece ödev yap para kazan konusunda kararsızım çünkü mezun olan bir kişi tam bir bilgi sahibi olmadan mezun olmayı seçmiş oluyor diğer para kazanma yöntemleri mantıklı kazanç yöntemi öğrenciler için değerlendirip kazanç elde edilebilir yontemler

 38. Evet ogrenciyken universitede bir hastanede geceleri telefonlara bakiyordum, gunduzleri brosur dagitiyordum, anket calismalrinda gorev aliyordum cok yararli oluyordu

 39. Bir öğrenci olaraktan söylemem gerekirse çok faydalı ve yararlı bir makale olmuş. Yani bir öğrencinin kirasıydı yemeği idi yoluydu osuydu busuydu derken bir ton masraf oluyor maalesef ister istemez. Ama bu makaleden de faydalanarak çeşitli işler yapabilir ve bu masraflarımıza bir nebzede olsa katkıda bulunabilir, zararı aza indirebiliriz. Onun haricinde genel olarakta yukarıdaki iş fikirleri sayesinde büyük işler başarabiliriz.

 40. Bu makele mükemmel olmuş helede öğrenciler için harika bir gelir en azından bi çıkış yolu bunu denemek azda olsa öğrenciler için çok yararli olur teşekkürler

 41. Şimdiki öğrenciler çok şanslı, bizim zamanımızda internetten para kazanma diye bir cümle dahi sarf edilemedi ama şimdiki zamanda öğrenciler internetten birçok yöntem ile para kazanabiliyor, aslında öğrenciyken iş sahibi de olabiliyor bir nebze de olsa..

 42. Öğrenciler için part time kazanç yolları oldukça fazla. Ama okudukları yerlere göre de bu kazanç yolları az yada çok olabilir. İnsan aklını kullanmalıdır. Dürüst olmalıdır. Aldığı parayı hak etmelidir.
  Çoğu zaman görüyoruz , broşür dağıtanların , düzgün iş yapmadıklarını
  Apartman kapı girişleri, yollara savundukları broşürler ne derece halk tarafından rabet görebilir ki ?
  İş verenin bu konuda dikkatli olması , öğrencilerin de dürüst olması iki tarafa kazanç sağlar bu unutulmamalıdır.

 43. Bazı öğrencilerimiz para sıkıntısı çekiyorlar bu makale yi öğrenciler için çok faydalı buldum bu makale den bilgi alarak para kazanabilirler parakasa teşekkürler faydalı makaleler ile yardımcı oluyorlar

 44. Makalede anlatılmak istenen konu gayet detaylı ve anlaşılabilir bir şekilde yazılmış.Öğrenciler başlığı altında toplanmasını , genç insanlara yönelik işler olmasına bağlıyorum, bence yapabilecek ve kendini kabul ettirebilecek herkes yukarıdaki para kazanma yollarından faydalanabilir. Makalede katılmadığım iki nokta var . İlk olarak ödevini başkasına yaptırmayı doğru bir yaklaşım olarak görmüyorum , yapan için bir sorun gözükmese de ödevini yaptıran için , çizeceği yolda şimdiden rahata alışması onun için iyi olmayacaktır . İkinci olarak ürün tanıt para kazan bölümündeki kapı kapı dolaşıp ürün tanıtmak . Bu uygulama yıllar önce çok yapılan bir şey , ama artık günümüzde, gece haberlerini bir kere izlememiz ne demek istediğimi çok rahat açıklayacaktır, gerek ürünü tanıtacak kişi gerekse kapısını çaldığı kişi için kötü sonuçlar doğurabilecek şeyler olabilir. Bu ikisi dışında diğerlerini gayet faydalı buldum.

 45. Bende bir öğrenci olarak söylemek isterim yaşım büyüdü ama artık parayı ailemden almak istemiyorum o yüzden çalışamayacağıma göre paramı İnternet ortamından küçük bütçeli azda olsada çıkarmaya çalışıyorum.

 46. Öğrenciler için çok güzel bir fırsat öğrencilere ders vermek oradan oraya gitmek çok zor gelir öğreccinin senin yanına gelmesi kendi belirlediğiniz yerde ders verirseniz daha az yorulursunuz çok güzel bir bilgi

  1. haklısınız öğrenci zamanımda 1 tl bilçoke değerli oluyordu. şuan 1 tl nin değerini bilmem ama öğrenci zamanlarımda değerini çok iyi biliyordum 🙂

 47. Öğrenciler için güzel fırsat degerlendirmeliler öğrenciler para konusunda sıkıntı çekerler bu sıkıntıları gidermek için bu makale den destek alamalarini bekliyorum bu güzel ve destekli makale için teşekkürler

 48. Durumu olmayan üniversiteli gençlerimize sesleniyorum hepimiz zor şartlarda biryerlere geldik dersler iyi olayan öğrencilere ders verirseniz harika kazancınız olur vede daha çok tecrübe

 49. makale çok güzel basarili öğrenciler için güzel kazanç kapısı bence bunları yapmak için illahi öğrenci olmak gerekmiyor ek gelir yapmak isteyen herkes yapabilir

 50. Öğrencilik harika unutamayacağımız bir şey çok zeki gençler yalnız bu zekaları nı kullanmak lazım bazı geçlerimiz kitap hikaye gibi ürünlerle kazanç elde edilebilir

 51. İnsanın en çok paraya ihtiyaç duydugu zamanlardan biri de ögrenci oldugu zamanlar.bu zamanlarda böyle imkanları degerlendirmek lazım.bazı kişiler para için kötü yollara teşvik edilmekte.gençligin kötü yola düşmemesi için bu fırsatları sunmak çok faydalı olacaktır

 52. Gençler gezmeyi sever onlara ek kazanç olarak iyi olur derslerinden vakit kalırsa güzel kazanç sağlayabilirler

 53. Güzel bir makale olmuş. Öğrenci arkadaşların işine yarayacak güzel fikirler. Hepsi de yapılabilir. Tabii en kolayı broşür dağıtmak. Yol gösterici bir yazı. Öğrenci arkadaşların bu makaleye ulaşmalarını sağlayalım.

 54. Öğrencilik zamanlarında maddiyat destek bulabilmek kişi için ulaşılması zor görünen bir durum olmuştur.Maddi sıkıntıyı ek iş bulma ile atlatabilme de mümkündür.Devlet bursları olsun yada özel burslar olsun öğrenci için kolaylaştırma kaynaklarıdır.Makale de belirtildiği gibi her türlü iş imkanı mevcuttur.Tesekkur ederim bilgiler için..

 55. Broşür dağıtarak para kazanmak güzel is olacaktır vakti olanlar için.Bütcelerine katki saglamis olurlar.Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

 56. Vermiş oldunuz bilgiler çok güzel yapacak olan öğrenci arkadaşlar için ek kazanç olabilir bana soracak olursanız benim yapacağım bir iş değil yapmayı düşünen arkadaşlara kolay gelsin.

 57. Bu bilgiler tam bana göre.Bazen makaleler yazıyorum.Çok yüksek bir geliri olmasa da öğrencilik zamanında harçlık çıkarabileceğimiz bir tür.Makale satma sitelerinden güzel paralar kazanabiliriz.Ben memnunum tavsiye edebilirim.

 58. Öğrenciyken yapılması gerekenlerin başlarında gelir part time çalışmak anketörlük yapmak vs. Part time baya rahatlatıyordu ama o anketörlük yok mu? 2 dakikanızı ayırırmısınız dediğinizde suratınıza bile bakmayan insanlarla karşılaşmak kadar kötü bir durum yok.. Emeğinize sağlık

 59. Öğrenci iken yapılabilecek işler güzel sıralanmış. Bu işleri sadece öğrenciler değil ev hanımlarına yapabilir . Avmalerde ürün tanıtımı makale yazmak ödev yapmak gerçekten çeşitli alanlar var. Bence öğrencilerde boş vakitlerini değerlendirmeli harçlıklarını çıkarmalı böylece hayata daha güzel hazirlanabilirler.

 60. Öğrenci iken gerçekten paraya çok ihtiyaç var.bu durumda böyle işler devreye giriyor. Özellikle makale yazarak para kazanmak bir öğrenci için çok iyi derslerinde katkıda bulunabilir birde ödev yaparak para kazanma harika fikir kendini geliştirmesine yardımcı. Emeğinize sağlık güzel makale olmuş.

 61. İster multimilyoner bir aileden ol istersen ay sonunu zor getiren bir aileden, üniversitede öğrenciyken kendine yapabileceğin en büyük yatırım iş dünyasını tanımak olacaktır. Çalışmak asla utanılacak bir şey değil ve öğrenciyken çalışıyor olmak aslında bazen çalışmaya ihtiyacın olduğu anlamına da gelmeyebilir. Tam zamanlı bir iş, yarı zamanlı bir iş, serbest yapılan ufak tefek işler veya staj… Bunlardan hangisini yaptığının veya yapmak istediğinin hiç önemi yok, önemli olan kendine yatırım yapmak ve üniversiteden cebinde gerçek tecrübeler ve özgeçmişine yazabileceğin anlamlı şeylerle mezun olmak….

 62. çok güzel bir yöntem öğrenciler üniversite öğrencileri başka şehirlerde okuyor ve paraya ihtiyaçları var bu yöntem ile hem zararlı işler yapmazlar hemde para kazanmış olurlar bence çok güzel bir yöntem olmuş.

 63. guzel makale olms tessekur ederim.ogrencileriin paraya ihtiyaci var gercekten buna onlari yetenekleri dogrultusunda para kazanma yolarina itiyo .boylece aile butcesine ve kendileri adina olumlu gelismeler goreceklerdir.makale icin tessekurler

 64. Bir ögrencci için belki de hayatı boyunca zorlandığı yer para olmadan okumak böyle azda olsa kazanarak devam etmesinde güzel

 65. Kendi ödevlerini yaptıktan sonra harçlığını çıkartabilmek için başkalarınında ödevini yapıp bilgi sahibi olmak çok mantıklı bir para kazanma yöntemi .

 66. Öğrencinin ödevini,bir başkasına ,yaptirtmak hiç hoşuma gitmedi. Öğrenciyi resmen tembelliğe yöneltiyor. Öğrenci bırakın kendi ödevini kendisi yapsın kendi başarısıyla bir yerlere gelsin.Akli tembelliğe sürüklemek hiç hoş değil. Bu şekilde para kazanmasınlar derim.

 67. Öğrenciyken bir taraftan okul okuyup bir taraftan da para kazanayım diyenlere hayranım çünkü onlar bence gerçekten ayakları üzerinde durmayı becerebilmiş güçlü insanlardır..

  1. aynen katılıyorum size abdullah bey cünkü kyk dan alınan burslar geri dönüşümlü oluyor biraz sıkıntı oluyor. bence öğrenciler kyk dan alacak parayı böyle işleri yapıp kazanmaları daha ideal.

 68. Öğrenciler için çok fazla kazanc olmasada da en azindan ihtiyaçlarını giderebilecek kazanma yöntemlerinden

 69. Lise veya ortaokul ogrencilerine özel ders vererek kazanabilirsiniz bende bir donem yaptim cocuklar anlamayonca sinirlenmessebiz sorun yok.

 70. Para kazanmak için tam öğrencilere göre işler burda yazılanları ugulamanizi tavsiye ederim günlük ek gelir sağlayabilirsiniz

 71. Öğrenciler için güzel fırsat degerlendirmeliler öğrenciler para konusunda sıkıntı çekerler bu sıkıntıları gidermek için bu makale den destek alamalarini bekliyorum bu güzel ve destekli makale için teşekkürler

 72. bende öğrenciyken hemi claısıyo hemi okurdum kendi haclıımı çıkartıyordum cok guzel aslında cok yorucu olmayacak okuluda aksatmıyacaksın çalışıp okuluna da devam edeceksin oyle işler az olsada insan azimli istekli olduktan sonra ben yaparım harçlığını çıkartırım dedikten sonra yapamayacağı hıc bı ıs yoktur

 73. öğrenciler için guzel bısey aslında durumu olmayan çalışan okadar öğrenci varki aslında hemi calısmak hemi para kazanmak kendi harçlığını çıkarmak guzel kendilerine uygun işler bulurlarsa harika bısey bence emeğinize sağlık gerçekten cok faydalı makaleler yazıyosunuz 👍

 74. Öğrencilerin çoğu boş zamanlarından yaptıkları işi makaleye yazmışsınız gayet açıklayıcı makale ama makale yazarak para kazanmak uğraştıran bir kazançtır. alınan ücret yazılan makaler baya zaman geçiyor anket doldurarak para kazanmakta baya zor bir şey bazen ayda 2 anket geliyor haftada 1 anket geliyor baya zaman harcanıyor öğrenciler anket doldurarak pek kazanç sağlamaz. ürün tanıtmakta biraz zahmetli ama her mahalleyi her sokağı dolaşmaları gerekiyor ürünü satmalarıda konuşma tarzı ürün hakkında iyi bilgi sahip olması tecrübeside gerekiyor. bilgini sat para kazanmak kısmıda gerçekten iyi bir kazanç olabilir benim arkadaşım matematik öğretmenliği okuyor son sınıfta boş zamanlarında öğrencilere özel ders veriyor saatlik 80 – 100 TL kazanç elde ediyor. kendi bölümünde çalışkan zeki bilgili olan öğrenciler muhakak özel ders vermelidir. hem kendini geliştirme konusunda hemde para kazandırma konusunda iyi kazanç elde edilebilir.

 75. İki öğrenciye ders verip küçük meblağ da olsa para kazanmıştım :))
  Anket yaparak ,part time çalışarak ,gitar çalarak ,broşür dağıtarak kazanç sağlayan öğrenciler var …
  Hayat mücadelesine bir yerden başlamak gerek …

 76. Öğrenciyken Ders saatleri Uyduğunda Yapılabilcek Güzel İşler var.Bazılarını Tanıtmışlar Zaten Ama Esas İş Öğrencilik Bitince Başlıyo Bunuda Unutmamak Lazım Herkese Hayatında Kolaylıklar Diliyorum..

 77. Broşür ve anket çok cazip geldi… Ama makale yazmak çok zor yetenrk ve belli bir bilgi birikimi gerekiyor ayrıca yazmayı sevmek gerek öyle bir yeteneğim olsun istemişimdir her zaman… Ama hazırcı bir toplumuz… Öneriler için tşkler

 78. İşte bun herkesin yapabileceği en kolay ve rahat para kazanma yöntemleri. Yazı biraz daha detaylı olabilir bence biraz yetersiz kalmış.

 79. öğrenciyken çalışmış biri olarak çok beğendim makaleyi keşke bu fırsatlar bizim zamanımızda da olsaydı.gençler fırsatlar değerlendirin ailenize yük olmayın derim.

 80. Öğrenciler için güzel Bi yazı olmuş ama öğrencilerimize böyle şeylerden ziyade burs veren yerlere yönlendirip maddi sıkıntısı giderdikten sonra ondan derslerinde basarılı olmasını tabir ile ileride buyuk bir insan olmasını beklemek daha guzel olur bu yazıyı bence okumayıp iş bulamayanlar için olabilir

 81. Öğrenciyken çeşitli ara işlerde para kazanılabileceği anlatılmış. Güzel bir paylaşım olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

 82. Öğrenciler için mükemmel para kazanma yöntemi, anket yaparak para kazanma gerçekten güzel.

 83. Öğrenciyken çok boş zaman oluyor değerlendirilebilir tabiki bu zaman part time çalışarak kazanma daha karli gibi dursada online olarakda tabi kazanabilirsin. Yararlı bir yazı olmuş tüm öğrencilere başarılar 🙂

 84. Bizlerde öğrenciyken eğer zamanlar uyarsa tanıtım hostesliği, anket gibi işler yapardık. Kendi paralarımızı çıkarırdık. çok zevkli işler ve öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermek için güzel bir yöntem

 85. Makale süber olmuş faydalı tüm öğrencilere tafsiye ediyorum ben öğrenci değilim ama öğrencilere tafsiye ediyorum bilgi için teşekkürler

 86. Eğer ogretmenlik bölümünde okuyorsa değerlendirilebilir bir iş bilgi satma baya faydası olur maddi olarak diğer işlerinde bir zorluğu yok yapilabilir

 87. Öğrencilik zamanları maddiyat sıkıntısını hemen hemen herkes çekmiştir.Hep bir arayış ek gelir bulmak için çabalar verilmiştir.Onemli olan Para kazanırken eğitimden geri kalmamaktır.Part tıme işler bence en iyi tercih edilmesi gereken çalışma saatleridir.Hem derslerden geri kalinmaz hemde çalismaya rahatlıkla zaman ayrılabilir.Faydali makale için teşekkür ederim.

 88. Öğrenci kardeşim için güzel bir bilgi ek gelir için yapabileceği şeyler var bu makalede önereceğim teşekkür ederim 🙏

 89. cok uzun ve ayrintili bir makale olmus tesekur ederim.oncelikle ogrencilerin paraya gercekten ihtiyaclari var.makale yazmak edebi yonumuzun kuvetli olmasi gerk.odev yaparak kazanmka ise gercekten caliskan insanlarin bi gelir kaynagi olabilir.anket doldurmak herzaman iyi bur fikir deyildir bazan 1 2 ay anket gelmiyo genel olarak basarili olmak istiyosak belirli bir teknoloji birikimi ve o alanda yetenekli olmamiz lazim

 90. Öğrenci iken yapılabilecek işler güzel sıralanmış. Bu işleri sadece öğrenciler değil ev hanımlarına yapabilir . Avmalerde ürün tanıtımı makale yazmak ödev yapmak gerçekten çeşitli alanlar var. Bence öğrencilerde boş vakitlerini değerlendirmeli harçlıklarını çıkarmalı böylece hayata daha güzel hazirlanabilirler.

 91. Öğrencilik yılları unutulma, anılarla doludur. İnsan hayatının en güzel yıllarıdır o yıllar tabi bir o kadarda maddi sıkıntı çekilen zamanlardır. Ailenize çok fazla yük olmamak için hem çalışır hemde okursunuz. Bu zaman zarfındada güzel anılar biriktirebilir siniz. Yaptığınız işler ilerde mezun olduğunuzda size tecrübe olarak geri döner ve iş hayatınıza başladığınızda 1-0 öndesiniz dir. İşte bu nedenle hem okuyıp hemde çalışmak zor olsada kendinize güveninizi sağlar. Tüm öğrenci arkadaşlara yaşam ve tahsil hayatlarında başarılar diliyorum.

 92. Ödev yap para kazan bir yandan iyi bir yandan da kötü .iyi yani bize para kazandırıyor olmasi ama bir yandan da bilgisiz birey yetişmiş oluyor .fikir için teşekkürler 👍

  1. Öğrenciler part time olarak güzel kazanç elde edebilirler boş vakitleri değerlendirerek kendilerine ufak ta olsa bi gelir elde edebilirler öğrenciler i bu makale ye bakmalarını tavsiye ediyorum

ilginizi Çekebilir.

Close
Close

HATA !!

Sitemizdeki içerikleri Görebilmek için Reklam Engelleyicinizi Devre Dışı Bırakmanız Gerekmektedir.
Araç çubuğuna atla