Para Kazan

MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ İLE PARA KAZAN

MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ VE YARASA GÜBRESİ İLE PARA KAZAN
Organik tarımın yaygın olduğu son dönemlerde organik pazarlar çoğalmış ve en iyi PARA KAZAN yöntemine dönmüştür. Diğer ürünlere göre daha çok rağbet gördüğü ve biraz daha kazançlı olduğu söylenebilir. Size güzel Para kazandıracak işlerden birisi mantar yetiştiriciliği.
MANTAR YETİŞTİRMEK İÇİN NELER YAPILIR?
Önce mantar yetiştirmek için uygun alanı belirlemeniz gerekir. Birçok mantar çeşidi olduğundan çevre faktörünü ve mantarın hangi ortamlarda yetiştirileceğini bilmenizde fayda vardır. Kültür, reishi, trüf ve istiridye mantarı bunlardan bir kaçıdır. Yetişme özellikleri farklılık gösterebilir. Örneğin: bazı mantarlar 18-20 derece, bazı mantarlar ise 20-25 derece ortamda yetişebilir. Mantar nemli ortamda yetişir. Sık kullanılan yöntem ise sera yaparak nemi bu yöntemle içeride tutmaktır. Ortamın nemi ve sıcaklığını kontrol edip, yabani otlardan arındırmayı ihmal etmemeniz gereklidir. Yetiştirdiğiniz mantar çeşidine, alanın büyüklüğüne göre para kazanırsınız. Eğer kendi kendime yeten bir iş olsun derseniz çok fazla sermaye gerektirmeden başlayabilirsiniz. Bana yetmez büyümek daha çok para kazanmak istiyorum derseniz biraz daha maddi anlamda harcamalar yapmanız gerekmektedir. Bazı mantarlar çok sık rastladığımız, pazarda, markette, uygun fiyata satılırken bazı mantarlar ise kilosu 1000 – 2000 arası alıcı bulmaktadır. Toptancılar, pazarlar, restaurantlar anlaşarak mantarları satabilirsiniz. Böylece kendinize satabilceğiniz bir müşteri kitlesi oluşturmuş ve emeklerinizin karşılığını fazlasıyla almış olursunuz.
YARASA GÜBRESİ ÜRETİMİ İLE PARA KAZAN
Yarasa gübresi üretimini, toplanmasını, hatta satılmasını ilk kez duymuş olabilirsiniz. Yarasa gübresi, yarasaların yediklerini %15-20 arası sindirip geri kalanı çıkardıkları için kalsiyum, fosfor, magnezyum,demir gibi faydalı elemeleri içerir. İçeriğindeki elementler sayesinde toprağın verimliliğini, kalitesini %50-%100 oranında artırarak daha sağlıklı bir toprak olmasını sağlar. Çevre kirliliği yapmaz. Nasıl yapılması gerektiğine gelirsek, çevrenizde olan bir mağarayı kiralayabilirsiniz. Çeşitli ve güvenli ekipmanlar ile toplanıp, hazırlanıp satışa sunulmaktadır. Kg fiyatı ise 20-25 TL arasıdır. Para kazanmak isteyenler için sıradışı bir iş Farķlı kazanç yöntemlerine burayatıklayarak ulaşabilirsiniz

Anahtar Kelimeler

Benzer Yazılar

20 thoughts on “MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ İLE PARA KAZAN”

  1. bide şey dicem bazen tıkla kazana tıklayıp reklamı geç dedikten sonra puanlar gelmiyor

  2. Yetiştirecek yeriniz var ise Mantar yetiştirmek iyi fikir pazarıda çok sanırım.

ilginizi Çekebilir.

Close
Close

HATA !!

Sitemizdeki içerikleri Görebilmek için Reklam Engelleyicinizi Devre Dışı Bırakmanız Gerekmektedir.
Araç çubuğuna atla