iş Fikirleri

KÜÇÜK SERMAYELİ İŞLERLE PARA KAZAN

KÜÇÜK SERMAYELİ İŞLERLE PARA KAZAN
Küçük sermayeli işlerle para kazandıran bir kaç iş fikrinden bahsetmek istiyoruz. O halde konumuza geçelim


KÜÇÜK SERMAYE İLE KAZANMAK
Evinizde üretim yapıp iş yerinde servis yapabileceğiniz bir çok para kazanma yolu mevcut.
1- NOHUT-PİLAV
Sokak lezzetlerinin gerçekten vazgeçilmezi diyebiliriz. Doyurucu olması nedeniyle ayak üstü açlık giderilecek bir yiyecektir. Ev ortamında hazırladığınız nohut pilavı küçük bir seyyar tezgah ile sokak başı lezzeti olarak satışa sunabilirsiniz. Steril olarak hazırlamalı ve tezgah için gerekli izinleri almanız gerekmektedir.
2- MAKARA TATLISI
Çikolata, krema, çilek ve muz ile iştah açıcı bir tatlı olarak sunulmaktadır. Tatlı ustası olmanız gerekmez. Bayilik alarak bu işe başladığınızda gereken yöntemler size öğretilmektedir. Genellikle büyük AVM lerde alan kiralayarak küçük bir stand ile satışı yapılabilir.


3-KUMRU-YENGEN
Gerçekten nefis 2 lezzet tadını bilen bilir. Tezgahınızda olması gereken küçük bir ızgara saç ve tost makinası. Çok uzaklara dahi yayılan kokusuyla cezbeden bu iki tadı satmamanız için hiç bir bahane yok bizce. Çok küçük bir iş yeri açarakta kazanabilirsiniz.


4- BALIK EKMEK
Bu yemeğin ismi dahi acıktırıyor. Adını duyunca derin bir of çekiyoruz sanırım. Özellikle sahil şehirlerinde deniz kenarlarının enfes yemeği. Satılmaz yapılmaz diye düşünen varmıdır bilemiyoruz ama az bir sermaye ile çok güzel kazanç elde edebilirsiniz.


5-KESTANE
Kestane yemek için aç olmanız gerekmez. Her insanı satın almaya çekecek kokusu yeter. Sizi zengin edecek değil ama en azından tatmin edecek bir kazanç elde edersiniz.


6-MISIR
Özellikle çocukların yemek isteyeceği bir lezzet. Bardakta süt mısır, közlenmiş, haşlanmış mısır her kesimden insanı kendine çeker. Mısırı haşlama ve servis etmek için gerekli bir standınız olması gerekmektedir. Közleme mısır için ise küçük bir mangal işinizi görecektir.


7- BUZLU BİCİ BİCİ VE BADEM
Çocukluğumuzda kardan yaptığımız bu tatlıyı bilmeyen yoktur. Rendelenmiş buzları şerbet ve meyvelerle, taze kuruyemişlerle servis etmek gerçekten güzel bir fikir. Biraz zahmetli olsada gerekli malzemeler ile dondurma gibi sunabileceğiniz ve kazandıran bir iş olabilir.


8-WAFFLE
Tatlı sandviç diyebileceğimiz bir yiyecek son yıllarda çok popüler olmaya başlamıştır. Özel waffle hamuru üzerine sütlü yada bitter çikolata kivi, çilek, muz gibi meyvelerle servis ediliyor. Bu tatlıyı ayak üstü yiyecekseniz katlayın ikiye dürüm halinde afiyetle yiyin.


9- AÇMA- PİŞİ
Eğer bu iki yiyeceği çok ustalıkla yapmayı becerebiliyorsanız simit yerine tezgahınızda rahatlıkla satabilir. Kücük seramaye ile para kazanmış olursunuz.

Sokak lezzetlerinin satmak için tezgahınız veya standınız için gerekli izinleri alın. Satacağınız yiyecekleri taze ve steril olarak satmayı unutmayın.

Küçük sermayeli işlerle para kazan konumuz ile alakalı görüş ve önerilerinizi yorumda belirtebilirsiniz websitemizdeki diger para kazanma yöntemlerine buradan göz atabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler

Benzer Yazılar

133 thoughts on “KÜÇÜK SERMAYELİ İŞLERLE PARA KAZAN”

 1. Küçük sermayeli olması açıklama güzel olmuş.Ama alım satım gücü kalmadı günümüzde.Esnaf bile kan ağlarken birde insanlarda o küçük sermaye bile yokken zor.

 2. az sermaye çok iş güzel fikirler verilmiş ,birkaçını uygulayanları gördüm zamanında iyi paralar kazandılar . hepsi çok basit sizde yapabilirsiniz, ben yapamam deyip işi başlamadan bırakmak değil , ben yaparım diyerek emin adımlarla başlamak size başarı sağlayacaktır. iyi kazançlar iyi bloglar dilerim.

 3. Sermayesi az kazancı iyi olan işler her zaman insanların ilgisini çeker, bu yüzden bu işlerin araştırması içine girmiş insanlar için oluşturulmuş güzel bir makale emeğinize sağlık.

 4. Hep kolay yoldan ve hemen kazanmak istyoruz çok para ama her zamn böyle olmuyor.bu işleri yaparak zamanla güzel paralar kazanılır.

 5. Günümüzde artık para kazanmak için yok olmuş veya unutulmuş herşey tekrar yapılıyor. Mısır pisi kestane bunlar herkesin beğendiği lezzetler. Fakat seyyar olarak bu işleri yapmak kolay olmasa gerek .yapan arkadaşlara işlerinde başarılar diliyorum kolay gelsin.

 6. Digerlerine gore zor bir kazanc yontemi bunlar icin disarida stand acip basinda durmak gerek yinede bu sekilde para kazanan cok insan var

 7. Gününüz koşullarında insanlar bazan yemek yapacak , yiyecek zaman bulamıyorlar. Bu tür hemen ayakta atıştırmalıklar insanın imdadına yetişiyor. Bulunduğunuz ortsm da eğer ki bu tür atıştırmalıklar bol ve çeşitliyse şanslısınız demektir.
  Hem karın doyurma, hem farklı bi şeyler yeme adına güzel düşünülmüş kazanç kapılarıdır. Yanı hem yapan için, hem yiyen için güzel bir fikir.
  Bunları daha da geliştirmek , değişik şeyler sunmak insanların yeteneklerine becerilerine kalmış bişey.

 8. lütfen bayan arkadaşlar cevap verebilirmi pazardan ençok satın aldığınız meyve yada sebze hangisidir ?

 9. aslında küçük sermayeli işler güzel ama malesef günümüzde onuda yapamıyoruz işportacılık bitti türkiyede hemen hemen yok sayılır derecesinde her gün sağda solda zabıtaların işportacıların tezgahını nasıl dağıttığını görüyoruzyazık günah insanlar ekmeğine bakamıyor aksi halde küçük sermayeli iş bu ve getirisi bir aileyi çok rahat geçindirebilir bence

 10. Küçük sermayeden kastınız ne anlayamadım bu zamanda küçük sermaye ile pek yapılacak bir iş yok sanki ve bu makalede yazan meselkeelr de o kadar yorucu ve masraflıki yapan bilir

 11. Sokakta yemek yemek yemenin bir çokları için sağlıklı olmadığı düşünülebilir
  Ancak öyle lezzetler varki bağımlılık yapıyorlar
  Bizlerde o lezzetleri yakalar yaptığımız ürünlerde sağlıklı ve tertemiz olur ve müşteri tutarsak o zaman kazancımız yatından yenmez herkese kolay gelsin

 12. Küçük sermayeli işlerle azda olsa yavaştan kazanmaya başlayabileceğimizi anlatan güzel bir paylaşım olmuş. Herkes böylece azar azar kazanabilir.

 13. Isinnkucugu büyüğü olmaz bakarsın büyük islerde yaptığın işden bisey çıkmaz ama bazen bi bakarsın küçük bir is hayatınızı değiştirebilir tesekkirler

 14. Hayallerinizi gerçekleştirmek için paraya ihtiyacınız olur . Ve en iyisi alım satım yaparak iyi yaparlar kazanırsınız. Bu işte daha yeni iseniz küçük sermayeli bir iş ile başlarsınız ve zaman geçtikçe büyük sermayeli bir iş yeri açarsınız .

 15. Küçük sermaye ile , büyük iş açmak böyle birşey aslında. Büyük derken illa ki kocaman iş yeri değil elbet. Geliri güzel olması yeterli. Her işte olduğu gibi, açacağı işle ilgili geniş bilgi yelpazesine sahip olmalı. Hijyen , varda elemanların, beceri, bilgi , yetenek gibi özelliklerinin de olması gerekir. Elbet herkes de bu işi yapamaz. Kendisine güvenen , kendisini bilen insanlar,cesareti olanlar başlarsa zaten arkası gelir😊

 16. Bu meslekleri yapıp da para kazanmak kolay degil bir iş günü kadar zaman harcamak lazım tabi alın teri iek para kazanmak kadar güzel bir sey yok ama daha güzel fikirler verilebilir

 17. Küçük sermayeli işlerle para kazanmak çok mantıklı ve zahmet az gerektiren bir iş ama bunun için kişide satış yeteneği olmalı ve cesaretli olmalı, utangaç olmamalı, girişimci ruhlu kişiler bunu becerebilir.

 18. Gecenki yorumumda soracam demistim ve sordu sordum pisi yapan arkadas gunluk 150 lira kaliyor dedi bence cok iyi bir rakam birde luks bir semtte satarsan bu pararnin 5 kati opabilir.

 19. Makale cok guzel olmuş gerçekten bazen küçük sermayelerle cok guzel isler başarabiliriz tesekkurler

 20. Para kazanmak çok zor gibi bu zamanda Kırıkkale’de yaşıyosanız daha da zor Allah yardımcımız olsun balık ekmek satmak çok kazandırabilir

 21. Eve ek kazanç getirmenin en güzel yollarından biride bu tip az sermayeli işler.Bence çol faydalı bir makale olmuş.

 22. Hepsinde. Bizim. Türk. Mutfağının. Tatları. Hepsinide. Çok. Severim. Gerçi. Şimdiki. Gençler. Çocuğunu. Bilmiyor. Ama

 23. Hepsi de ayrı ayrı güzel kazanç kapıları. Yalnız bunlar hakkında bilgi donanımı,beceri , yetenek, hijyen, konularına da dikkat etmek gerekir. Mesela, ben hadi büfe de tatlı satayım demeyle olmaz. Konu ile ilgili olumlu olumsuz yönlerinin ne olduğu konusuyla ilgili bilgi sahibi olmak gerekir. Ufak bir sermaye ile açabilecek olanlara ,kolay gelsin, başarılar, bol kazançlar…

  1. Para kazanmak çok zor gibi bu zamanda Kırıkkale’de yaşıyosanız daha da zor Allah yardımcımız olsun balık ekmek satmak çok kazandırabilir

 24. Çok fazla sermaye olmasına gerek duyulmadan yapılan işler. Kazancı da güzel olacaktır. Bence imkanı olanlar deneyip kazanma yollarına gitmeliler.

 25. Az kazançlı işler ama ilerde bu kazancı arttirabilirler .her işin bir zorluğu vardir o yüzden zor yapamam dememek lazım kolay gelsin yapan emekçi kardeslerimize.

 26. Güzel bir makale olmuş aydınlatıcı bilgiler var. Birçok lezzet tanıdık. Bazı lezzetler sanırım bazı yörelere özel bici ci örneğin. İçlerinden en pratik olanı pisi yapımı sonra Mısır ve kestane .bazılarını mevsimine göre hazırlayıp satabilirsiniz bazılarını her zaman yaz kız satabilirsiniz .yapan arkadaşlara kolay gelsin.

 27. makale icin tesskur ederim cok yararli bilgiler var icinde.kucuk sermayeli isler herzamqn halka cazip gelmistir fakat her iste oldugu gibi bu iste de zorluk cekiliyo.cevre olarak taninmis olmalisinz devamli olarak musterileriniz olursa cok guzel kazanclar elde edebilirsnz.

 28. bu işlerın hepsı cok guzel ama bunlar cohu sokak ısleri ve bunları buyuk sehırlerde yapmak zor beledıyeler ızın vermıyor

 29. Evet guzel meslekler ama bu meslekler dıstab göründüğü kadar kolay degil iyi bilen kimselerin ve becerisi olan kimselerin yapması lazım yoksa elindeki sermayeden olur

 30. Çok bilinen işler olsada en çok kazandıran işlerdir. Sunum ve ürün çeşitliliği yaparak daha güzel kazançlar elde edilebilir. Zarar edilecek işler olarak görmüyorum. Okul, avm yakınları gibi kalabalık yerlerde rahatlıkla satılabilir.

 31. Küçük tüple dışarıda kolay para kazanılır zaten kokusunu alan hemen gelir mis gibi kokuyor vede çok lezzetli

 32. BLık bizim her pazar yemeğimiz gerçekten çok seviyoruz balık tutmayı da çok severiz çok heyecanlı güzel bir iş

 33. Kestane kışın bizim ailenin vazgeçilmezi hepimiz çok seviyoruz eskiden soba başında yerdik şimdi oda bitti evler kaloriferli şimdi fırında yapıyoruz

 34. Hepside güzel iş fikirleri.sermayesi düşük.örnegin mısır satmak güzel bir iş önerisi.haşlanmiş mısır ‘ın bardağı 3 ile 10 tl arasında değişiyor.Bir torba mısır en fazla 100 tl olsun.100 bardak mısır çıktığını düşünelim kazanç ortada.en kötü ihtimal ile 100 de 300 kâr edersin.çalisma sistemim uymuş olsa mısır satma işini düşünmüyor değilim.imkani olanlar için tavsiye ederim

 35. kucuk sermayeli isler eskiden milyoner olanlar fakat simdi bu isler karin tokluguna anca yetiyo hayat pahali fakat insanlarda git gite fakirlesiyo.bu tur isler ekmek kapisi fakat para birktirip insan gibi yasamaya yetmez

 36. Bu o kadar basit değil sermaye olsun satılan aradaki fark olsun çok düşünmek lazım şirket sahibi olan insanlar hele de Türkiye de çok zor ben ülke dışına çıkmayı düşünüyorum zaten

 37. Yapacak olmuş olsam azmaliyetle çok kazanç olarak benim ilgimi çeken sit mısır ve açma pişi olurdu.

 38. Balık ekmek işini doğrusu yapmak isterdim çok kazançlı ve de hiç bitmeyecek bir iş olarak görüyorum..

 39. Hayat şartlarının zorlukları , insanları sermayesi az kazancı ailesini geçindirebilecek bütçeyi sağlayabilecek işlere yönlenmeye zorlamaktadır. Bu nedenle el arabasıyla nohut pilav tavuk, közde kestane, haşlanmış mısır yada soslu mısır , spiral patates kızartması, köfte ekmek şalgam gibi yiyecekler satmaya yada küçük bir dükkan açarak ev işi pasta, börek, pişi, sarma, çiğ köfte, içli köfte gibi ev yemekleri satarak ailelerini geçindirmeye çalışırlar. Önemli, olan bu işlere yöneldikten sonra gerekli müşteriye ulaşabilmek . Makale ufak sermaye ile yapılabilecek işlerle ilgili çeşitli fikirler vermiş ancak eksikleri de var. Mesela hangi işin az çok ne kadar sermaye gerektirdiğini yada bu işlere kosgep den yardım alınabilir mi bunun gibi açıklayıcı bilgiler verilebilirdi.

  1. Makalede sadece küçük sermaye ile yapılacak işler güzel bir şekilde sunulmuş …Sermayeyi nerden bulabileceğimiz.. gereken izinlerin hangi makamlardan alabilecegimizden bahsedilmemiş …

 40. Çanakkalede yediğim balık ekmekler geldi aklıma)) Çok güzel makale olmuş elinize sağlık

 41. Nohut pilav yapmak kolay ucuz ancak köşe başı buldunmu birde sevdirdin mi para kazanmak kolay olur
  Makale için teşekkür ederim emeğinize sağlık

 42. paraya ihtiyacı olan kucuk büyük dmeeden yapması gerekir bı bakarsın daha cok yükselirsin sokakda olsun tatlarını insanlar begendırıyosa neden olmasın hepsi biribirinden guzel paralar kazandıran işler.

 43. Yav okurken acıkmaya başladığımı hissettim,aklımda bu tarz bir fikir var çok fazla büyük şirket bu tarz küçük bir işletmeyle işe girmiştir ardından baktılar tutuyor işlerini büyütüyorlar burada isimlerini zikretmeyeceğim ama böyle çok fazla bilindik marka var,benim aylardır araştırıp üzerine düşündüğüm şeylerden bir kısım fikir yazılmış ama cesaret edip de giremiyorum da anca böyle uzaktan bakabiliyorum,gıda sektörü günümüzde çok fazla gelişmeye ve değişmeye açık bir sektör konumunda bunun da etkisinin olduğunu düşünüyorum.Lezzetler hep benzer ama sunum farkları müşteriler firmaları tabir-i caiz ise kendini en iyi pazarlayan kısma gitmekte ki böyle de olmalıdır.Örnek vermek gerekirse lokma bir işletme içine çikolata sıkıp veriyor,biri üzerine başka şeyler ekleyerek sunum yapıyor ama temelde bakıldığında lokma yani,lokma nedir hamurun kızartılması ile oluşmuş ve şerbetle birlikte sunum yapılan besin.Fakat bu lokma işletmecileri kendilerini o denli iyi pazarlıyorlar ki lokma artık lokmalıktan çıkıp görünüşü ile adeta ”de lokmate” gibi bir isme bürünüyor.Bu yüzden günümüz dünyası da,içerikten çok ambalaja,süse püse bakıldığı için de adeta peynir ekmek gibi gidiyor.Sadece lokmadan örnek verdim ama çoğu gıda için bu böyle sunum hep revaçta.Demem o ki; ufak bir işletme açmak isteyenler için gayet güzel fikirler,ancak işleri büyümeye başlayınca artık yavaş yavaş farklılıklar getirmek zorunda kalacaklardır en azından sunumlarda,şahsen yazıda bunu da görmek isterdim,fakat bütün bunlar yazının faydalı olmasının önüne geçmiyor sağ olun..

 44. Piyasada yaygın olan işler. Fazla sayıda rakibiniz olur. İyi düşünmek gerekir. Makale güzel olmuş. Sokakta yapılabilecek işler iyi özetlenmiş.

 45. Küçük sermaye ile başlayarak kazanç elde edilirken beğenilen bir adres olabilme ihtimali çok fazla yeter ki temiz olsun yaptığımız yiyecek içecekler fazla zamanı olmayanlar için hızlı hazırlanıp tüketilenbilen yiyecekler her zaman kazancımızı da hizlandiracaktir ama izinsiz oldumu ciddi sorunlar yaşanılabilir malesef

 46. Her iş küçükten başlar zamanla büyük işlere dönüşerek kazanç artar. Ne satmak istiyorsanız yaratıcılığınıza bağlı olarak geliştirebilirsiniz.

 47. Hepsi birbirinden güzel is imkanı .tabi bu işler her zamn tutmayabilr ama pes etmemek gerek sabır ve azimle yapilmicak is yoktur .bu makaleden esinlenip işe başlayabilirler .Teşekkürler bilgi için

 48. Az sermaye isteyen işlerin en önemli özelliği genellikle taşınmazlarının düşük olması ve çok yüksek miktarda dekorasyon ve reklam istememesidir. Bazı iş kollarında sermayenizin aslında büyük önemi yoktur. Mesela 10 metrekarelik bir çay evini 5 bin liraya da kurabilirsiniz 50 bin liraya da kurabilirsiniz. Bu nedenle aslında iş fikirlerinde başarıya ulaşmak istiyorsanız daima biraz özen göstermeniz gerektiğini unutmamalısınız.

 49. Buzlu bici bici ve badem adana mızın vazgeçilmezi yazın heryerde var özellikle akşam 22 00 dan sonra gidilir ne demişler bici yerik şalgam içerik

 50. Bu tür küçük işleri yapmak pekte zor değil yapıp para kazanabilirsiniz. Guzel ve sevilecek yemekler var bunların alıcısı da cok olacaktir herkese kolay gelsin bu yolda . Makaleyi faydalı buldum elinize sağlık.

 51. Çalıştığı yerden aldığı para ona yetmeyen kişiler veya Paraya ihtiyacı olanlar bu yolu kullanarak ek gelir elde edebilir. Faydalı bir makale olmuş elinize sağlık

 52. Bu zamanda kimin paraya ihtiyacı yokki herkesin var o yüzden hepimiz evimize katkı sağlamak için birşeyler yapıyoz

  1. Fikirler çok makul. Bir ara çiğ köfteci açacaktım. Bir kaç engel çıktı karşıma. Ama inşallah bunun gibi bir iş açıcam.

 53. Kestane kebap yemesi sevap ne de güzel gider kış aylarında buz gibi havada satılır almayanım alası gelir…

 54. Pişi evimizde zaman zaman yaptığımız çok kolay ve lezzetli bir yiyecektir çocuklar bayılıyor müthiş

 55. Küçük başla yavaş yavaş büyüdükçe daha çok kazan zaten bütün işler azdan çoğa doğru gider bir bakmışsın ki çok güzel yerlere gelmişsin

 56. Değişik tatlardenemek isterim hemde para kazanıyosun daha ne. Olsun güzel bir iş ve güzel bir makale olmuş

 57. Emegine sağlık harika bir sunum olmuş. Hala gunumuzde sokaklarimizda mevcut. Elinin lezzetine ve kendine bu konuda guvenen kisiler icin guzel bir gelir kapisi. Kucukten baslanip yacasca buyuyebilir.

 58. guzel makale olmus tessekur ederim.oncelikle boyle kucuk sermayeli isleri kucumsememek lazim boyle kucuk islerle baslayip milyoner olan insanlar.gunumuzde sorlqsan gecim derdide insanlari cesitli para kazanma yolarina surukleyebiliyo insanin alin teriyle kazandigi paranin tadia bi baska 😌

 59. Bir yerlere gelmek kolay değildir …küçükten başlayıp basamakları tek tek çıkmakla olur …Birden başlamak gerek …Biraz sermaye biraz cesaret …
  Sokaklarda satılan bu gıdalar evde aynı tat da olmuyor …mesela evde nohutlu pilav yapıyorum …tadı farklı …balik pisiyoruz tadı farklı …
  İnsanın o an ki açlık durumundan mıdır bilemiyorum fakat tatları farklı …………

 60. Öncelikle emeğinize sağlık …sunum çok güzel …
  Bildigimiz sokak tatları ….elinin lezzetine guvenen, sabırlı ,azimli olan ,hijyenede dikkat ederim mantığı olan herkes bu işlerden birini veya bir kaçını yapabilir ….
  Maliyeti düşük ,kârlı işler bunlar …

 61. Cafe, restoran açmaya sermayesi olmayan ama bu işle uğraşmak isteyenler için güzel bir başlangıç olabilir. Bu tarz işlerde daha çok ayaküstü satış yapıldığından müşterinin kusur bulacağı çok fazla bir şey kalmıyor. Farz-ı misal; müşteri, geçtiği yol üzerinde kızarmış kestane kokusunu duyduğunda canı kestane çekerse hemen orada parasını ödüyor kestanesini alıp gidiyor. Öte yandan cafe, restoran gibi işletmelerde garsonun güleryüzlülüğünden masadaki çatal kaşıkların düzenine, ortamın dekoruna kadar her şey müşteriyi cezbetme ya da kaçırmada büyük etken olabiliyor. Müşteri cafe, restoran tarzı yerlerde kusur bulacak birçok şey ararken yazıda geçen ayaküstü işletmelerde zaten çok yüksek bir beklentiyle ürünü satın almaya gitmiyor. Canı istiyor, gidiyor ve alıyor. Bu da çok büyük bir avantaj aslında. Bu küçük satış tezgahlarında zannımca müşterinin dikkat ettiği iki temel şey oluyor: hijyen koşulları ve lezzet. Bu iki faktörü sağladıktan sonra işin içine bir de yaratıcılık eklenirse para kazanmamak işten bile değil. Tatil beldelerine gittiğimizde görüyoruz, çok yaratıcı fikirlerle çıkan seyyar satıcılar oluyor. Patates kızartmasına yeni bir boyut katmışlar mesela, patatesi özel bir aletle spiral olacak şekilde kesip bir çubuğa geçiriyorlar öyle kızartıyorlar ve özel baharat serpiştirip ayaküstü satış yapıyorlar. İzmir Yeni Foça’da bizzat gördüğüm, sahil yolunda spiral patatesten almak için uzun kuyruklar oluşturuyordu insanlar. Hem maliyeti düşük, hem de çatal tabakla sunmaya gerek kalmadan insanların eline çubuğu tutuşturup güzel de para kazanıyorlardı. Makaledeki fikirler çok güzel ama bir de böyle yaratıcılık katılırsa işin içine o zaman çok daha güzel tutar yapılan iş. Bir de yazıdakilere ek olarak aklıma birkaç benzer iş daha geldi onları da paylaşayım. Çocukların çok olduğu oyun parklarında pamukşeker, elmaşekeri, helyum balonlar, küçük ilgi çeken oyuncaklar satılabilir. Genelde anne babalar ağlayan çocuklarını susturmak için almak zorunda kalıyorlar. :)) Onun dışında aklıma gelen sahil şehirlerinde seyyar midye tezgahları çok tutuluyor. Eğer imkanınız varsa satacağınız midyeleri denizden kendiniz bile toplayıp evde doldurabilirsiz çok zahmetli bir olay değil. Denizde yüzerken toplaması eğlenceli bile oluyor fırsatı olanlar deneyebilir. 🙂

 62. Günaydın. Güzel. Bir. Makale. Olmuş. Genelde. Bildiğimiz. Tatlar. Makara. Tatlısı. Hariç. Denenebilir. Yapmak. İstiyenşere boş. Lazanç

 63. Yeni iş kurmak isteyen kişiler için güzel işler çoğu insanların sevdiği lezzetler olduğu için işi tutturma olasılığı yüksek sermayesi olan kişiler mutlaka denemeli

 64. Az miktar bir sermaye ile kazanmaya başlamak biraz zor gini görünse de emeğinin karşılığını aldığın zaman ki mutluluk paha biçilemez.Günümüzde iş beğenmeme var.iş çok çalışmak isteyen yok.Ya aldığı ücreti beğenmez yada fazla yorulmak istemez.Emek olmadan yemek olmaz birkere bunu düşünmeli insan..Bu makele Nohut pilav olsun ve daha birsürü iş imkanları hakkında fayda sağlayacı bilgiler edinmemi sağladı.Teşekkür ederim..

 65. Çok faydalı ve güzel bir makale olmuş. Bunların hepsi düşük bütçeyle girilebilecek güzel işler. Fakat birçok insan tarafından da yapıldığı için gelir olanağı biraz düşük artık bence. Ama makara tatlısı, buzlu bici bici ve badem i daha öncesinden hiç duymamıştım ve eminim ki duymayan birçok insanda vardır. Bu yüzden bunların getirisi güzel bi tanıtım reklam yapılırsa yüksek olur diye düşünüyorum.

 66. Makale düşük sermaye ile satılacak gıdaları yazmış ama İçinde mısır,kestane,nohutlu pilav gibi zaten bilinen gıdaların olmasının yazıyı biraz basitleştirdiğini düşünüyorum .Gıda ürünü satmanın her zaman için iyi kazandırdığı bir yana , çok bilindik şeyleri satmak riskli olabilir . Makalede fazla yaygınlaşmamış ilgi çekebilecek gıdalarda var , bence bunlara yönelmek en doğrusu olacaktır.Ayrıca tava dondurmanın da maddeler içinde olmasını isterdim,bence ileride çok yaygınlaşacak bir lezzet

 67. Küçük sermayeli işlerle çalışma hayatına başlayarak yavaş yavaş zirveye tırmanıp kazanabileceğimizi anlatan güzel bir yazı olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

 68. gayet açıklayıcı bir makale olmuş bir kaç konuda yararlı olan sermayeler var ama dikkatimi çekenler şunlar nohut pilav genelikle sanayi sitelerinde ve insanların yoğunlukla olduğu bir meydanda tezgah kurarak iyi bir kazanç elde edilebilir Mısır konusuna gelincede meydanlarda satılması biraz zor oluyor genelikle çocuk parklarda ve büyük meydan parklarında iyi bir kazanç elde edilebilir kestanede aynı şekilde. açma pişi konusunda pek ümidim yok kar edilmeyebilir genelikle insanlar sabah işe gitmeden pastahanelerden alıyorlar. tatlı konusunda makara tatlısı diğer seçeneklere göre düşük bir kazanç olabilir.

 69. Öncelikle emeğinize sağlık güzel bir yazı olmuş. Bu yiyecekleri herkes gerçekten sever. Bu işleri yapan tanıdıklarım özellikle nohutlu pilav çok satan yiyecekler arasında daha sonra Mısır ve kestane.bu işleri yapan müşterisi kalmaz .yapanlara kolay gelsin

 70. Sokak lezzetleri hakikaten para kazandıracak bir uğraş.sattiginiz yiyecrklerin taze ve steril ortamda yapılması gerekir.sokak lezzetleri olan mısır kestane pişi bende alıyorum.gayet güzel doyurucu oluyor.cokta sermayeye ihtiyaç olmadığı için tercih edilebilir.

 71. Makalede tam iştah açıcı valla illa aç olmanız gerekmiyor yazılmış cidden öyle yazıyı okurken canım çekti güzel fikir.

 72. Damlaya damlaya göl olur küçük büyük demeden başlayan bir kişinin geleceği güzel olur diye düşünüyorum

  1. cok güzel bı makale olmus gerçekten küçükten başlayıp buyulte bilirsin herşey kendi elinizde guzel şeyler yapıp yükselmek helede kazancınız aldınız da ınsan cok mutlu oluyoo kendi yaptığınız işten paran kazanmak insanlara farklı tatlar sunmak yaptıkça yükselmek gurur verici bısey insan daha cok ısıne kilitlenir daha cok farklo şeyler yapıp satmak ister .

  2. Hemen zengin olucak bir yol yok .bu yüzden az bu denemeli yola devam etmeli azdan coga doğru gitmek zor olsada sabır diyelim . Nasip bu işler nasibin neyse o gelir seninle

 73. Küçük Yatırım yapmayı düşünenler bu mesleklerlere yonelebilirler küçük sermaye ile para kazanabilirler rahatlıkla bu makale yi okuyarak yatırım yapacakları işleri rahatlıkla bu makale de bulabilirler çok faydalı makale kesinlikle tavsiye ediyorum bu makale için teşekkürler

 74. Dayım da Kestane pişiririr satardı.Çalişmanin ayıbı olmaz.Her meslek alın teri var ise helaldir.

  1. 100 gramı 10 TL …kötü paramı ..kimseye minnet etmeden kazanılan para …
   Herkes mühendis doktor öğretmen olacak diye bir şart yok …kismet ne ise odur …

 75. Hepside tutacak çok beğenilecek yiyecekler. Farklı olanları piyasaya tanıtarak para kazanma yoluna gidilebilir. Tanıtmak sevdirmek sürekli müşteri biraz zaman alsa da çabuk kabul göreceğini düşünüyorum

 76. İyi kazanç sağlayan işler . balik ekmek yeri acmak güzel fikir kokusunu duyan gelir bu da iş yeri açan kişi için avantaj 👍

  1. Evde yaptığımız balıkla dışarda yenen balığın lezzeti gerçekten farklı oluyor …
   Mesela Eminönü ye gittiğimde koku insana “gel bana doğru ” diyor …:))

 77. tebrik ederim guzel bir makale olmus.genel olarak makalede yazdiginiz kucuk sermayeli isler herkes tarafindan yapilabilen ve cok fzla ustaliga ihtiyac olmayacak isler bence.ama gozu yuksekte olan insanlara uygun olmayan isler bunlar.fazla gelir elde edilmez ama insanin yasantisni bi nebze olsada duzene soka bile. meslekler bunlar..

 78. Is yerinin onunde pisik satan bir arkadas her halde fikri burdan aldi ve gordugumkadari ile sabahlari paraya para demiyor yarin soracam.

 79. Hepsi birbirinden güzel paralar kazandıran işler.Paraya ihtiyacı olan bu makaleyi okuyup herşeyi yaparsa cok iyi yerlere gelebilir.

ilginizi Çekebilir.

Close
Close

HATA !!

Sitemizdeki içerikleri Görebilmek için Reklam Engelleyicinizi Devre Dışı Bırakmanız Gerekmektedir.
Araç çubuğuna atla