Finans

KÜÇÜK İHALE İLE PARA KAZAN

KÜÇÜK İHALE İLE PARA KAZAN
İhale deyince bir çoğunuzun aklına milyonlarca paralar, çok fazla iş yükü, yeteri kadar donanıma sahip büyük firmalar, yüzlerce çalışanı olan resmi ve özel kurumlar gelmiş olabilir. Ancak vasıflı ve işinizde kabiliyetliyseniz tek başınada ihalelere girebileceğinizi biliyormusunuz? Nasıl mı gireceksiniz? Hemen anlatalım


KÜÇÜK İHALE NEDİR
İhale en uygun koşulları gerçekleştiren isteklilere iş verilmesi anlamına gelmektedir. Büyük firmalarda ihaleleri almak için bir çok şart, sözleşme, uygun fiyat vermek, eleman sayıları, makina donanımları gibi dikkat edilmesi gerekenler vardır.

Zira büyük firmalarda, büyük işlere yetersiz donanımla asla girmezler. Yani bu tür işlere büyük ihale diyebiliriz. Gelelim küçük ihaleye.
Kendi çapında küçük bir esnaf olabilirsiniz yada çalışan işinde profesyonel birisi olabilirsiniz. Farklı kazanç yolları arıyorsanız tamda bu iş size göre.

Bazı işletmeler kendi bünyesinde yapılacak işler için hem uygun fiyat verecek hemde o işi layıkıyla yapacak kişileri bulmak için açık ihale yaparlar. İş bulma ve küçük ihale ilanlarını İnternet gazete gibi ortamlarda duyururlar.
Örneğin: Oto elektrik işi yapıyorsunuz.

Elektrik donanımı olan yada arıza veren bütün araçlar tamir bakım ve geliştirmeye ihtiyaç duyabilir. Bunun için internetten ihaleyi takip edip, oto elektrik yapan kişinin başvuru yapması gereklidir. Örnek kamu ihalelerine buradan bakabilirsiniz


Kullanılacak malzemelerin fiyat listesini çıkartır kendi emek fiyatını koyarak teklifini sunar. Eğer teklifiniz daha uygun gelmişse iş sizindir. Genelde 10.000 TL 50.000 TL arası fiyat verilen 1 günlük işlerdir. Malzemelerinizi temin edip işi yapar paranızı kazanırsınız.


Eğer böyle bir mesleğiniz varsa ihaleleri daha sıkı takip edebilirsiniz. Aylık 4 ihale alan birisi 12.000 TL 15.000 TL arası güzel bir kazanç elde edecektir.
Sadece oto elektrik işi değil bir çok iş alanında ihaleler açılmaktadır.


DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Her yapılan işte öncelikle İŞ AHLAKI önemlidir. Kullanacağınız malzemeler her zaman kaliteli olmalıdır. İhale sırasında ve iş sırasında sunulan malzemeler aynı olmalıdır. Eğer işinizi dürüst ve iyi yaparsanız sonraki işlerinde ihaleye sunmadan işi size teklif edeceklerdir.
Küçük ihalelerin büyük paralar kazandırması dileğiyle.. Bol kazançlar.

Küçük ihale ile para kazan konumuz ile alakalı görüşlerinizi belirtebilirsiniz web sitemizdeki diger kazanç yöntemlerine buradan okuyabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler

Benzer Yazılar

63 thoughts on “KÜÇÜK İHALE İLE PARA KAZAN”

  1. Şartlara uygun teklif vermek çok önemli günlük ihalelerde çok güzel paralar kazanabiliyorsunuz

  2. Güzel bilgillendirici bir yazı olmuş elinize emeğinize sağlık bu işi yapanlara başarılar dilerim.

    1. Bir günlük iş içinde ihale var ve benim eşimde bu yöntemle para kazanıyor. Doğru bilgi yani🙂

  3. Çok güzel bir atılım , sadece müşteri gelsin diye beklemeyip daha fazlası için düşünmeli , araştırmalı ve çok çalışılmalı bence , aynı zamanda yeni insanlar ve iş sahaları bulabilirsiniz , yakın zamanda bir arkadaşımın böyle bir ihaleye girmişti , işini yaptı parasını aldı ,şimdi devamlı ihale kovalıyor , yeter ki iste gerisi kolay.

ilginizi Çekebilir.

Close
Close

HATA !!

Sitemizdeki içerikleri Görebilmek için Reklam Engelleyicinizi Devre Dışı Bırakmanız Gerekmektedir.
Araç çubuğuna atla