Para Kazan

KEÇEDEN EL İŞİ ÜRÜNLER YAPMAK

KEÇEDEN EL ISI ÜRÜNLER YAPMAK

Bundan yüzyıllar öncesine, göçebe Türklere dayanan bir tarihi olan keçe, köyün yünü veya keçi kılının sadece dökülmesiyle elde edilen dokusuz bir tekstil ürünüdür.
Yapımı bir hayli zor olan ve bir dizi alet gerektiren bu urun, her döneme ayak uydurabildigi gibi, son yılların da moda anlayasına göre şekillenmiştir.

Günümüzde, Turkiye’de her ilçede, Halk Eğitim Merkezleri ve bu merkezlerde acılan keçe kursları mevcut. Buralara gidemeyenler içinse, imdada, internet yetişiyor. “Video izleyerek el becerisi kazanılır mi?”demeyin. Internet, hayatımızın her alanında iken, video izleme yöntemiyle, ogrenilemeyen birşey kalmadı neredeyse. Ister kursa giderek, isterseniz de internet uzerinden video izleyerek, keçeden, çok cesitli ürünler yapmanız mümkün. Örnek burayatiklayarak video izleyebilirsiniz

Keçe ile Neler Yapılabilir?

Hem bol çeşit hem de tasarıma açık bir malzeme olan keçe ile; her türlü takı, çanta, magnet, kapı süsleri, bardak altlıkları, mutfak aksesuarları, bebek-cocuk oyuncakları ve eşyaları, kalem ya da kitap koymak koymak için ayrıca yapılan okul eşyaları, bebek ayakkabıları, ev dekorasyon ürünleri, telefon kılıfları ya da telefon taşımak için mini çantalar, vs…
Hayal gücünüze bağlı olarak, istediğiniz tasarımı yaratabilirsiniz.

Nasıl Kazanç Elde Edilir ?

Keçe ürünleri %90 oranda el emeği gerektirir ki, el emeği her işe artı değer katar. Bu sebeple yapacağınız her ürün size ciddi kazanç sağlar.

Her ne ürün yapacaksanız, hem keçenin, hem de ekstra kullanacağınız malzemenin maliyetini göz önünde bulundurarak, ayrıca biraz internetten biraz çevrenizden ürün fiyatları hakkında yeterli araştırma yaparak ortalama bir fiyat belirlemeniz gerek.

Urun satısıni, çok geniş yelpazede yapmanız mümkün.
Ilk olarak yakın çevrenizle başlayabilirsiniz. Semt pazarlarında ister yer kiralayarak isterseniz de pazar esnaflarından biriyle anlaşarak, küçük bir alanda satışınızı yapabilirsiniz. Ya da ürününüzün girdiği kategori ne ise (çanta, oyuncak, vb.) o ürünü ya da benzer ürünün satışını yapan esnafla anlaşıp, ürünleri ona satabilirsiniz. Büyük alışveriş merkezleri de anlaşma yapabileceğiniz mekanlardan.
Hiçbir yere gidemiyorsanız, internetin avantajlarını kullanin. Ister kendinize ait sayfa acın isterseniz sosyal platformları değerlendirin.
Hayal dünyanızı kece ile şekillendirip, kazanca dönüştürün. Web sitemizdeki diğer konulara göz atmak için buraya tıklayınız

Anahtar Kelimeler

Benzer Yazılar

9 thoughts on “KEÇEDEN EL İŞİ ÜRÜNLER YAPMAK”

  1. Bir tanıdığımız nikah şekerini keçeden kelebek modeli yapmıştı. Az masrafli güzel bir öneri.

  2. geçen yıllarda keçeden yapılan çantalar aksesuarlar el işleri çok revaçtaydı.

  3. keçe ie tasarım işler yapmak artık çok moda oldu onları pazarlayabilmek çok önemli.

ilginizi Çekebilir.

Close
Close

HATA !!

Sitemizdeki içerikleri Görebilmek için Reklam Engelleyicinizi Devre Dışı Bırakmanız Gerekmektedir.
Araç çubuğuna atla