Evde ek iş

İŞKUR EK İŞ

İŞKUR EK İŞ


İŞKUR a başvuru yaptığınızda sizi iş bulma konusunda yönlendirdiğini sizin vasfınıza göre iş bulduğunu hepimiz biliyoruz. Peki evde ek iş için başvurduğunuz zaman yardımcı olduğunu biliyor muyudunuz? Gelin hep beraber inceleyelim size nasıl yardımcı olduğunu.


İŞKUR NEDİR?
İŞKUR iş arayanlara iş, işçi arayanlara da gerekli vasıflara uygun işçi bulmaya yardım eden aracı kurumdur. İlk yapmanız gereken işkura giderek kayıt yaptırmanız. Kayıt olurken bilgilerinizi eksiksiz ve doğru vermeniz gerekir. Gerek özel kurumlara gerek kamu kurumlarına eleman alımları işkura başvuranlar arasından değerlendirilip alınmakta.
Benim bir mesleğim var ama çok profesyonel değilim diyorsanız işkur un ücretsiz olan meslek eğitim kurslarına ücretsiz katılabilirsiniz. Yada hiç vasfınız yoksa bu kurslarda meslek sahibi olmanız sağlanıyor.

Her kursa katılanlara ise işkur tarafından cep harçlığı olarak adlandırılan para veriliyor. Kursa katılmak için şartlar:
1- kaydınız olmalı ve işsiz olmalısınız
2- 15 yaşını doldurmuş olmak
3- emekli olmamak
4- yetiştirilecek mesleğe uygun özelliklere sahip olmak
5- iş ve meslek danışmanlık hizmeti almak.


Bunların dışında işkur evde ek iş yapabilmeniz içinde destek oluyor. İster tam zamanlı işler ister part-time size uygun olan işlere başvuru yapabiliyorsunuz. Örneğin bir öğrenci part-time iş için işkura başvurduğunda okuduğu bölümle ilişkili firma varsa yarı zamanlı çalıp işi öğrenerek, mezun olduğunda tecrübe bakımından bir adım öne geçecek demektir.


İŞKUR un bir diğer güzel yönü ise engelli vatandaşlar ve eski hükümlüler için topluma kazandırmak ve uyum sağlamaları için iş fırsatları sunmaktadır.
Ev hanımı, ve ek iş isteyenler içinse Fabrikaların aradığı vasıflı-vasıfsız evde paketleme işi yapacak işçiler gereklidir.

Toka, ceviz içi, kürdan, sabun vs ürünleri evde paketleyebilirsiniz. Tekstil firmaları da evlere ek iş göndermektedir. Siz işleri bitirdiğinizde iletişime geçerek teslim alacaklar yeni iş varsa size teslim edeceklerdir. Bu yöntemle aylık 750 ila 1500 TL arasında para kazanmanız mümkündür. Detayları buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz


Bu işleri yapmak istemiyorsanız işkur resmi sitesini takip edip kendinize uygun işler bakabilirsiniz.

iş kur ek iş konumuz ile alakalı düşüncelerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz sitemiz deki diğer kazanç yöntemlerine buradan ulaşabilirsiniz

Anahtar Kelimeler

Benzer Yazılar

48 thoughts on “İŞKUR EK İŞ”

ilginizi Çekebilir.

Close
Close

HATA !!

Sitemizdeki içerikleri Görebilmek için Reklam Engelleyicinizi Devre Dışı Bırakmanız Gerekmektedir.
Araç çubuğuna atla