ParaKas.NET

İNTERNETTEN FOTOĞRAF SAT KAZAN

İNTERNETTEN FOTOĞRAF SAT KAZAN
Fotoğraf çekmek kendi başına bir sanat ve özel bir tutkudur. Telefonların fotoğraf çekme özelliği çıktığı günden beri hepimiz fotoğrafçı olduk ve çok seviyoruz. Peki fotoğrafları satarak para kazanmayı hiç düşündünüz mü? Eğer nasıl satacağınızı bilmiyorsanız gelin birlikte inceleyelim.


FOTOĞRAF SAT PARA KAZAN
Doğa harikaları, insan ve hayvan, yemek fotoğrafları, güzel görünen her şeyi resmedip anı olarak saklıyoruz. Sosyal medyadan yayınlayıp bir kaç beğeni alıyoruz o kadar. Yani bir kazancımız yok. Telefonlarınız da anı olarak kalmayıp size güzel getirisi olan bir iş haline dönüştürün.

Uygulamalara yükleyerek iyi paralar kazanmanız mümkün.
Kendinize uygun bir İnternet sitesi seçip yükleyin ve Ücretsiz kaydınızı oluşturun. Bu siteler iki yolla para kazandırır.

1- Amatör fotoğraflar çekerek gerekli sitelere yükleyip telif hakkı alarak kazanmak.

Uygulamaya yüklediğiniz fotoğraflar her satıldığında size belirli bir miktar para ödemesi yapılacaktır. Profesyonel bir makinaya sahip değilseniz internet ve bilgisayar üzerinden kendi yaratıcı fotoğraflarınızı da yapabilirsiniz.

Telefon kamerasıyla çektiğiniz fotoğrafları Adobe photoshop, Adobe illustratör kullanarak düzenleyip daha ilgi çekici hale dönüştürebilirsiniz.

2- Profesyonel fotoğraflar çekerek telif hakkı yada komisyon usulü para kazanmak.
Kaliteli çekilmiş fotoğraflar daha kolay kabul görür ve amatör fotoğrafların aksine daha fazla paraya satılabilir.

Profesyonel fotoğrafçılık biraz daha dikkat ve özen gerektiriyor. Işık, görüntü, parlaklık, piksel hepsi ayrı emek istiyor. Sadece profesyoneller için ayrı bir uygulama bulunmaktadır. Yine photoshop ve diğer düzenleme programlarından faydalanabilirsiniz.

Amatör ve profesyonel olarak
a- TELİF HAKKI fotoğraflarınız kopyalanabilir ama satılamaz ticari amaçla kullanılamaz. Siz dilediğiniz zaman telif hakkıyla beraber satışını gerçekleştirebilirsiniz.
b- KOMİSYON fotoğraflarınızı uygulama kendisi satmaya çalışır. Sattığı anda uygulamanın uygun gördüğü %50- %70 gibi komisyonu size öder.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Yüklediğiniz fotoğrafların telif hakkının sizde olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Satış yapsanız dahi telif hakkı sizde olmadığı için para kazanamazsınız.
İlgi çekecek enteresan, piksel ve ışık kalitesi iyi ayarlanmış sıradışı fotoğraflar siteler tarafından daha kolay kabul olur. Photoshop yaparken ölçüsünü kaçırmamaya dikkat edin. Yemek fotoğrafı çekerken yapay görseller, buharlar kullanabilirsiniz.

İnternetten fotoğraf sat kazan konumuzla alakalı görüşlerinizi yorum olarak bildirebilirsiniz.Web sitemizdeki diger para kazan konularina buradan ulasabliriniz.

4.8
67