iş Fikirleri

GİZLİ MÜŞTERİ OLMAK

GİZLİ MÜŞTERİ OLMAK
Hem alış veriş yapıp hem para kazandıran yeni bir işten bahsetmek istiyoruz. Gizli müşteri nasıl olunur? Nedir? Gelin hep birlikte inceleyelim.


GİZLİ MÜŞTERİ NEDİR


Gizli müşteri firmaların kendi şubelerini, çalışanlarını denetlemek, müşteri ilişkilerini ve mağaza çalışma sistemini kontrol etmek amaçlı gözlemler yapan, rapor sunan kişilerdir. Kariyer siteleri ve ajanslarda firmalar tarafından gizli müşteri ilanları bulunmaktadır. Her firmanın farklı yaş aralığı ve fiyatı olsada herhangi bir eğitim yada özel şartları yoktur.


Genel olarak anlatırsak gizli müşteri istediği hizmeti net şekilde çalışan personele anlatabilmeli. Herhangi bir denetim olmadan kendi çalışabilmeli. Gizli müşteri kimliğini açıklamamalı.

Ufak çıkışlarla çalışan personelin nabzını yoklayabilir ancak gizli müşteri kimliği altında suistimal etmemeli. Sorunlara karşı daha sakin ve pratik çözümler üretebilmeli. İyi niyet ve anlayışınızı, sabrınızı adaletli bir şekilde göstermeniz gerekir.

Gizli müşteri hakkın da daha fazla detaya buradan bakabilirsiniz.


GİZLİ MÜŞTERİ GÖREVLERİ
1- gerçek müşteri gibi alışverişini yapmak.
2-gerekirse firmanın başka şubelerini de müşteri olarak ziyaret etmek
3-firmaların size belirledikleri talimatları uygulamak
4- incelenen şubeler hakkında rapor hazırlamak
5- firmanın belirlediği ürün ve bütçe ile alışveriş yapmak
6- diğer müşterilere mağaza ve personel hakkında sorular sormak
7- rapor ve inceleme yaparken iyi bir analiz yapmalı objektif olmalıdır.


Mağazalar, restaurantlar, marketler gibi belirlenen yerlere giderek raflar-stantlar düzgün mü, temiz mi, istediğiniz yemek siparişi ne kadar zamanda geldiği, personeller güler yüzlü saygılı mı, mağazanın temizliği, ürünlerin çeşitliliği, ürün pazarlama yöntemleri ve daha bir çok detayı inceleyeceksiniz.

Mağaza hakkında görüşlerinizi not alırsanız rapor hazırlarken size yardımcı olacaktır.
Olumlu olumsuz görüşlerinizi firmalar değerlendirip, kendilerini iyileştirmek ve geliştirmek adına çalışmalar yaparlar.

Hem siz gezip eğlenirken, alışveriş yaparken para kazanmış olacaksınız. Gizli müşteri olarak çalışma zamanınız firma tarafından belirlenir ancak her gün değildir. Haftada bir iki gün çalışabilirsiniz. İş saati de sizin alışveriş ve gözleminizi bitirene kadardır. İster 15 dk ister 3 saat buda tamamen size bağlıdır.

İş başına 100tl-300tl alabilirsiniz. Firmalarla sizin anlaşmanıza bağlı olarak aylık 2.000-2.500 TL para kazanabiliyorsunuz. Gizli müşteri olarak hem alışverişinizin hemde para kazanmanızın keyfini sürebilirsiniz. Bol kazançlar dileriz.
Sizde bu konudaki görüş ve bilgilerinizi yorum olarak bizlere bildirebilirsiniz.

Gizli müşteri olmak konumuz ile alakalı görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz sitemizdeki diger kazanç yöntemlerine buradan ulaşabilirsiniz

Anahtar Kelimeler

Benzer Yazılar

66 thoughts on “GİZLİ MÜŞTERİ OLMAK”

  1. Marketlere, otobüs firmalarına bu tür gizli müşteriler para karşılığı iş yapıp gözlemleriyle puan vererek para kazanıyorlar.vakti olanlar için güzel iş.

  2. çok güzel bir fikir , tam olarak objektif bir şekilde denetleme imkanı sağlıyor , iş yerleri niye denetlenir müşteri memnuniyetini arttırmak için , ürünün müşteriye sunumu gibi şeyler, hepsi müşteri ile bağlantılı , sizde müşteri olarak size söylenen görevler sayesinde bilinçli bir şekilde denetleme yapmış oluyorsunuz ,tam nokta atışı

  3. Güzel bir iş yöntemi özellikle de bayanlar için malum alışveriş yapmayı zaten seviyorlar. Ama bu tarz işlere nereden ulaşılabilir acaba

    1. Makalede nerden başvuru yapılacağı yazıyor aslında. İnternetten kariyer ve ajansları ufak bir araştırma ile bulabilirsiniz

ilginizi Çekebilir.

Close
Close

HATA !!

Sitemizdeki içerikleri Görebilmek için Reklam Engelleyicinizi Devre Dışı Bırakmanız Gerekmektedir.
Araç çubuğuna atla