iş Fikirleri

GERİ DÖNÜŞÜM FİKİRLERİ

GERİ DÖNÜŞÜM FİKİRLERİ
Hamarat hanımların çok hoşuna gidecek fikirler barındıran bir projeden bahsetmek istiyorum. projemizin ismi ATMA KULLAN. Hep beraber bu proje nedir biraz bundan bahsedelim.


GERİ DÖNÜŞÜM ATMA KULLAN
Bir çok ürünün özenli kutularda ambalajlandığını hepimiz biliyoruz. Pet şişe, cam kavanoz-şişe, plastik kapaklar, karton kutu, plastik kapaklar vs. Hepsini ev dekorunda kullanabileceğinizi evinizi süsleyeceğini biliyormusunuz?

Plastik şişelerden yapılmış puflar, çocuk tabureleri, sandalyesi. Kapaklardan yapılmış çocuk oyuncakları,karton kutulardan bebek evleri, evcil hayvanlar için yatak, bir kaç malzeme yardımıyla mini basket-futbol sahası, eski kıyafetlerden yepyeni bebekler, eskimiş havlulardan çimento yardımıyla yapılmış vazolar, yeni yetiştirmeye başlayacağınız bitki için saksı, rengarenk iplerle eskimiş dantellerle kaplayacağınız sevimli kavanozlar mutfağınızda yerini alır ve hayal ürününüze bağlı olarak yapacağınız daha niceleri.

Tüm bunların süslemelerini yaparken yine evinizdeki eskiyen, kullanmaktan bıktığınız, deforme olmuş eşyalarınızı kullanabilirsiniz. Örneğin tabure yapmak istiyorsunuz. Elinizde plastik şişe, bant birazda elyaf var. Geri dönüşüm fikirleri ile alakalı buradan bilgi alabilirsiniz

Süslemesinde ise kumaş almak aklınıza gelir hemen. Tek yapmanız gereken dolabınızdaki giymediğiniz bluzları, yıpranmış pikeler, peluşlar kullanabilirsiniz. Yeni bir çocuk koltuğu almak istediğinizde en az 500 TL vermeniz gerekir.

Evinizde kırılan bir sehpanız varsa kullanmaktan bıktıysanız hemen bir kaç değişiklik ile çocuğunuzun seveceği bir koltuk olacak ve sizi masraftan kurtaracaktır. Üstelik fazla paralar vererek aldığınız ürünlerin yerini rahatlıkla alacaklardır.

Evinize şöyle bir baktığınızda buda farklı renk olsaydı dediğiniz eskimiş, yıpranmış, değiştirmek istediğiniz mobilyalar küçük birer dokunuşla yepyeni bir hal alacaktır. Geri dönüşüm yapılmayacak hiç bir ürün yoktur.

Yeter ki hayal gücünüzü kullanın doğru ve sağlıklı yardımcı malzemeler seçin. Cüzi miktarlar harcayarak büyük masraflardan kurtulabilirsiniz.Yukarıda saydığımız bir kaç geri dönüşüm ürününü satarak para kazanmanız dahi mümkündür.


ATMA KULLAN GERİ DÖNÜŞÜM projesiyle hem siz kazanırsınız, hemde çocuklarınızın zevkle yardım edeceği bir aktivite oluşturmuş olursunuz. Gelecek içinse yaratıcı ve bilinçli bireyler yetişecektir. Sizde geri dönüşüm fikirlerinizi ve düşüncelerinizi yorum olarak bildirebilirsiniz.

Geri dönüşüm fikirleri konumuz ile alakalı düşüncelerinizi yorumda belirtebilirsiniz.web sitemizdeki diger konulara buradan bakabikirsiniz.

Anahtar Kelimeler

Benzer Yazılar

58 thoughts on “GERİ DÖNÜŞÜM FİKİRLERİ”

  1. Geri dönüşüm bir çok şeyden tasarruf etmemizi sağlıyor böylelikle birçok zarardan kurtulmuş oluyoruz maddi ve çevre temizliği açısından.

  2. Geri dönüşüm çok önemli .. almış olduğumuz ürünlerde geridonusum simgesine dikkat ediyorum …
    Ayrıca ;bir kutusunu vazo yapıp kullana biliyorum …

  3. İsrafı önleyen her proje iyidir ve uygulanması gerekir . Yukarıdaki makalede israfı önlemek ,bunu önlerken de eğlenmek, vakit geçirmek ve kafanızı dağıtmak için gerekli olan geri dönüşüm önerilerini vermiş . yalnız dikkat etmemiz gereken bir nokta var ,plastik, karton, şişe gibi geri dönüşüp tekrar plastik , karton ve şişe olabilecek şeyler ülke ekonomisine katkı için biriktirilip toplayan birisine verilebilir hem o 3-5 kuruş kazanır hemde ülke .

  4. Geri dönüşüm güzel bunu güzel bir video eşliğinde nasıl yapılacağını görsellerle desteklemek daha faydalı olur

  5. Geri dönüşüm uygulaması ile beceri ve yeteneklerinizi kullanıp yeni materyaller üretebilmek Güzel bir kazanç olurdu.

ilginizi Çekebilir.

Close
Close

HATA !!

Sitemizdeki içerikleri Görebilmek için Reklam Engelleyicinizi Devre Dışı Bırakmanız Gerekmektedir.
Araç çubuğuna atla