Evde ek işPara Kazan

EVDEN EMLAK İŞİ YAP PARA KAZAN

EVDEN EMLAK İŞİ YAP PARA KAZAN

Burada evden emlak işi yaparak nasıl para kazanacıgınızı ögreneceksiniz. Ozaman evden emlak işi yap para kazan konumuza biraz deginelim keyifli ve sizlere bilgi odaklı bir konu olacaktır hadi ozaman konumuza geçelim.Hepimizin belli bir dönem gayrimenkul almak için uğraştığı olmuştur. İlk işimiz ise emlak danışmanına başvurmak. Emlak işinde güzel paralar olduğunu farketmişsinizdir. Kendiniz emlak işine girerek para kazanmayı düşünmediniz mi? Gelin size nasıl kazanacağınızı anlatalım.


EVDEN NASIL EMLAK İŞİ YAPABİLİRİM


Emlak sektörü çok hızlı büyüyen gelişen bir sektördür. Büyük bir şehirde yaşıyorsanız hergün yeni binaların yapıldığını görürsünüz. Lokasyonuna görede fiyatları oldukça farklılık gösterebilir. Sürekli birileri ev, arsa almak için girişimde bulunur. Önce internetten araştırma yaparlar.

Beğendiklerini, istediklerini, fiyat olarakta uygun olanı bulmak için çok uğraşırlar. Gerekirse bu uğraş aylar sürer. Yada acil bir şekilde kiralık bir eve çıkmaları gerekebilir. Tam bu noktada evde emlak iş yaparak para kazan kişiler için güzel bir para kazanma fırsatı olur.


İlk etapta yapmanız gereken emlak alım satım işiyle uğraşan bir iş yeri ile komisyon usulü anlaşmanız. Sonrasında ise kendinize facebook, instagram da bir emlak sayfası açmak.

Emlakçıların size vereceği evleri yükleyebilirsiniz. Yada çevrenizden kiralık, satılık ev arsa bulup, yine komisyonlu olarak şahsınız adına yükleyebilirsiniz. Sayfanıza gelecek bildirimlere cevap vererek danışan müşteriyi yönlendirirsiniz. Zaman içinde sayfanızda ki olumlu yorumlar, beğenmeler piyasaya daha emin çıkmanızı sağlar. Tabi uğraşlarınızın, emeğinin karşılığını para kazanarak almış olursunuz. Hergün bir ev satacaksınız diye bişey yok. Bazen ayda 5 ev satar bazen 1 ev kiralarsınız.

Emlakçıların yönetmelik gereği, hem alıcıdan hem satıcıdan %2 komisyon aldığını göz önünde bulundurursanız sizin alacağınız komisyonda azımsanamaz. O halde bu fırsatı iyi değerlendirmeniz gerekir. Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.Emlakçı ile komisyonlu satış yapmanın dışında en iyi seçeneklerden biri de yap sat işi ile uğraşan müteahhitler. Anlaşmanız dahilinde emlakçılar ile anlaşmanızdan daha karlı bir iş olacaktır.Evde emlak işi yaparak para kazanan birçok insan var sizde bu kişiler arasında yer alabilirsiniz.


GAYRİMENKUL SATARKEN BİLMENİZ GEREKENLER

Kimse ne vakit nede para kaybı yaşamak istemez. Bunun için önce güven vermeniz gerekir. Satacağınız yada bir nevi satışına aracı olacağınız konut, arsa, işyerinin bütün özelliklerini anlatın, gerekirse araştırın.
1- Konutun, satıcının üzerine olup olmadığını araştırın ve ve tapu senedi isteyin teyit ettirin.
2- İskan ruhsatı
3- Konut üzerinde devredilmeye engel ipotek, haciz, irtifak
Öğreneceğiniz bu maddeler sizi ve alıcıyı ciddi zararlardan koruyacaktır.

Evden emlak işi yap para kazan konumuz ile alakalı yorum ve önerilerinizi bekliyoruz web sitemizdeki diger kazanç konularına burada bulabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler

Benzer Yazılar

22 thoughts on “EVDEN EMLAK İŞİ YAP PARA KAZAN”

ilginizi Çekebilir.

Close
Close

HATA !!

Sitemizdeki içerikleri Görebilmek için Reklam Engelleyicinizi Devre Dışı Bırakmanız Gerekmektedir.
Araç çubuğuna atla