ParaKas.NET

EVDEN EK İŞ NASIL YAPILIR

EVDEN EK İŞ NASIL YAPILIR
Evden ek iş yapıp para kazanmak son yıllarda oldukça yaygınlaşmış olmasının yanı sıra nasıl başlanacağı neler yapılacağına dair ise tereddütler bulunmakta. Nasıl doğru adımlar atacaksınız biraz anlatalım.
EK İŞ YAPMANIN KURALLARI
Kafanızda belirlemediğiniz evden ek iş ile para kazandıran işleri, ben bunu yaparım çok basit yada çok zor başaramam demeden önce kurallarını öğrenmekle işe başlamalısınız.
1-HANGİ İŞİ YAPACAKSINIZ KARAR VERİN
Evden ek iş nasıl yapılır Para kazanmaya başlayacağınız el becerinizi yada yeteneğinizi, mesleğinizi belirleyin. Başarılı olduğunuz zevkle ve severek yapacağınız yeteğinizi sunmaya ve pazarlamaya çalışın. Üstünkörü yapılacak işler tam uzmanlaşmadan sizi zarara uğratacaktır. Çalışma hevesiniz kırılır ve o işi tekrar yapmak istemezsiniz.
2-ÇEVRENİZİN İLGİ VE İHTİYAÇLARINI BELİRLEYİN
Ne satmak istediğinizi belirlediniz diyelim. Peki kime satacaksınız? Tabiki önce satışa çevrenizden başlarsınız. Sosyo ekonomik düzey, yaşadığınız yer gibi bir kaç önemli detay yardımcı olacaktır. Mesela ev hanımısınız ve çevrenizde apartmanda çalışan kişi sayısı çok fazla. Sizde yemek, ütü gibi hizmet vermeyi düşündünüz. Satacağınız hedef kitlede tam olarak onlardır.
3-REKABET ORTAMI ARAŞTIRIN
Piyasada sizin yaptığınız işi yapan kimler var? nasıl satıyorlar? Bunları araştırın. Çok fazla yapan kişi mevcutsa kendi müşterilerini çoktan oluşturmuşlardır. Hedefinizi değiştirip yenilikleri araştırın.
4-İŞ SORUMLULUKLARI NELERDİR
Evde yapılan işlerin bir çoğu için bir yaptırımı olmasada bazı işlerin vardır ve hatta zorunludur. Sigorta yaptırılması, gerekli izinler alınması gibi. Bunları çok iyi araştırın eğer varsa yaptırmakla sorumlusunuz. Gerek duymadığınız şeyler sizi zora sokabilir.
5-ÇALIŞMA PLANI YAPIN
Hem çalışan hem ek iş yapan biriyseniz zorlanmadan yapabileceğiniz vakitler ayarlayın. Çalışmıyorsanız da ev işlerinizi sorumluluklarınızı aksatmadan siparişlerinizi söz verdiğiniz zamanda yetiştirmeye özen gösterin. Müşteri memnuniyeti genelde satıcının sözüne sadık olması ve güvenilir olmasıyla orantılıdır.


6-KENDİ REKLAMINIZI YAPIN
Yaptığınız işin duyulması satıp para kazanabilmeniz için iş sitelerinde ilan verin. Sosyal medyadan adınıza ve işinize dair sayfalar oluşturun. Yaptığınız işe göre el broşürleri de dağıtabilirsiniz. Tüm bunlar adınızın duyulması için önemli rol oynar.
7-NE KADAR KAZANACAKSINIZ HESAPLAYIN
Satacağınız ürünlerin piyasa değerleri aşağı yukarı aynı olmasına özen gösterin. Daha fazla kazanmak adına piyasa fiyatının çok üstü size kazandırmaz aksine satış yapmanızı zorlaştırır. Kendinize bir analiz hazırlayın. Nerden nasıl kazanacağınızı, maliyet ve satışını hepsinin hesaplarını tutun.
8-İŞİ YAPMAYA HAZIRSINIZ
Bütün bunları aşıktın sonra tek yapmanız gereken piyasaya işlerinizi sunmaktır. Kazanmamak için önünüzde bir engel bulunmuyor. Ancak siz isterseniz başarır ve evden yapacağınız ek işle kendi paranızı kazanarak keyfini çıkarırsınız.

Evden ek iş nasıl yapılır konumuz ile alakalı düşüncelerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz.Web sitemizdeki diger kazanç yöntemlerine buradan bakabilirsiniz.

4.9
80