ParaKas.NET

EVDE MAKARNA YAP PARA KAZAN

EVDE MAKARNA YAP KAZAN
Evde makarna yap para kazan Artık bir çok market ürünleri sağlık açısından ve içeriğinde ne ihtiva ettiği bilinmediğinden dolayı evlerde yapılmaya başlamıştır. Evde makarna nasıl yapılır biraz anlatalım.
EVDE MAKARNA NASIL YAPILIR.
Makarnayı yemesi çok zevkli olmasının yanında çocuklarında vazgeçilmez yemeği ve pişirilmeside oldukça pratiktir. Bir çoğumuz aç olduğumuzda hemen makarna haşlayıp üzerine güzel bir sos ile servis ederek o öğünü kurtarmış oluyoruz. Çok doyurucu bir besindir.

Ancak biraz düşündüğümüzde hangi fabrikada, hangi şartlarda yapıldı, içeriğinde ne var, sağlıklı mı yapılıyor? Gibi bir çok soru aklımıza takılıyor. Önceden büyüklerimizin evde yaptığını bilen vardır. Gayet lezzetli ve doyurucu el yapımı mis gibi makarnalar.

Ancak uğraştırıcı olmasının yanı sıra kurutarak uygun ortamda muhafaza edilip uzun süre dolabınızda tutabilir, istediğiniz zaman pişirip servis yaparak mutfak masrafından biraz olsun kar edebilirsiniz. Peki siz evde yapmayı ve bundan kazanç elde etmeyi düşündünüz mü?


Un, tuz, su, yumurta karışımı hamur hazırlayıp hamur kesme aletleri, bıçak veya makina ile kesme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kendi mutfağınızda rahatlıkla yapabilirsiniz. Market masrafından kurtulacağınız gibi satışını gerçekleştirip aile bütçesine de büyük katkı sağlarsınız.

Fırınlayıp, paketleyip satışa hazırlarsınız. Çevrenizden satmaya başlayarak organik pazarlar, mini market ve sosyal medyadan kendinize rahatlıkla müşteri bulabilirsiniz. Makarna yapıp satarak para kazanmanız kesinlikle mümkündür.

Büyük mağazalarda satılan hamur kesme makinaları (150-200 TL civarı) alıp evinizde bir kaç küçük denemeyle daha güzel makarnalar yapabilirsiniz.


DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Evde Makarna yapıp satarak para kazanmak için ilk bilmeniz gereken şey insan sağlığıdır. Hijyenik olarak taze ürünler kullanarak üretmeniz gerekmektedir.

Fırınlandıktan sonra kilitli dolap poşetleri kullanın steril olarak saklamış olursunuz. Serin ve kuru yerde muhafaza edin. Nemli ortamda kolay bozulacağı için müşterilerinizin sağlığına zarar verir.

Hamuru hazırlarken ve keserken bone eldiven kullanmanızda fayda vardır. Lezzetinin beğenilmesi daha sonraki alışveriş ve müşteri devamlılığı için gereklidir. Ciddi bir iş ve sorumluluk olduğunu unutmayın. Böylelikle makarna yapıp satarak güzel kazanç elde edersiniz.

Evde makarna yap para kazan konumuz ile alakalı gorüş ve onerilerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz web sitemizdeki diger para kazan ma yöntemlerine buradan göz atabilirsiniz

4.7
56