Evde ek iş

EVDE KURUTULMUŞ GIDA HAZIRLAMAK

EVDE KURUTULMUŞ GIDA HAZIRLAMAK
Evden ek iş yaparak aile bütçesine katkıda bulunmayı hepimiz isteriz. Özellikle bu iş çok iyi paralar kazandırıyorsa daha zevkle ve isteyerek yaparız. Sizlere kurutulmuş gıda hazırlayarak nasıl kazanacağınızı anlatacağız.


KURUTULMUŞ GIDA NEDİR
Yaz aylarında yetişen ve daha organik olan bir çok gıda kış aylarında bulunsa da yaz aylarındaki kadar lezzetli değildir. Yaz meyve sebzeleri, kışın üretilirken daha çok hormon kullanıldığı herkesçe malum. Bunun yanı sıra yazın daha uygun alırken kışın neredeyse 2-3 katı fiyata satılmaktadır.

Çok eskilerden beri yiyecekleri kurutarak daha sağlıklı muhafaza etmişlerdir. Günümüzde gdo-hormon sayesinde sağlık açısından alternatif arayanlar, kurutulmuş gıdayı tercih etmektedir. Buda yeni bir kazanç ve pazar oluşturmuştur.

Evde kurutulmuş gıda hazırlamak ve para kazan mak için buraytıklayarak video izleyebilirsiniz


Evinizde yaz aylarında çok rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Organik olarak seçtiğiniz meyve sebzeleri hijyenik olarak güneşten yararlanıp yada fırınlarda yöntemiyle kurutabilirsiniz. Domates, patlıcan, dolmabiber, kayısı, erik kurusu gibi yiyecekler yapabilirsiniz. Sosyal medya aracılığıyla adınızı duyurabilir satışlarınızı yapabilirsiniz.

Önce kendi çevrenizden satmaya başlarsınız. Elinizde hazır ürün bulundurmaktadır fayda vardır. Siparişleriniz geldikçe bu miktarları artırabilirsiniz. Eğer bunla uğraşamam diyorsanız organik marketler ve aktarlar ile anlaşmada sağlayabilirsiniz.
Farzedelim kayısı kurusu satmak istiyorsunuz.

Kayısı kurusu kg olarak 25-40tl arası satılmakta. Ayrıca kayısı çekirdeğide satılacak bir üründür. Kilosu 35-50tl arası satılmaktadır. Günde 5 kg yapmış olsanız ortalama bir fiyatla aylık masraflar çıkınca 5 000 TL(sembolik hesaplama) kazancınız olur. Yapacağınız kg bağlı olarak kazancınızda artar. Doğru kişilerle temasa geçmek ve doğru bir pazarlama sistemi kurarak güzel paralar kazanabilirsiniz.


Bu yöntemle 4 ayda 35.000-40.000 TL kazanan ev hanımları bulunmakta. (Mevsim yiyecekleri ve organik olmalarından dolayı bu 4 ay değerlendirilmiştir.) Dilerseniz kış meyvelerini ve bulabildikleri tropikal meyveleri fırınlama yöntemiyle yine satışa sunabilirler.


DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Alacağınız sebze meyvelerin doğal olmasına özen göstermelisiniz. Temizlenip yıkanmasına dikkat etmeniz gerekir. Kuruturken eğer güneş ısısı olacaksa, tozlu ortam olmamalıdır. Daha steril ve hijyenik alanlar tercih edin. Kurutulmuş gıdalar biraz emek ister ancak size güzel bir geri dönüşü olacaktır. Bol kazançlar dileriz.

Evde kurutulmuş gıda hazırlamak konumuz ile alakalı görüşlerinizi belirtebilirsiniz web sitemizdeki diger para kazan konularına buradan bakabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler

Benzer Yazılar

71 thoughts on “EVDE KURUTULMUŞ GIDA HAZIRLAMAK”

  1. Meyve ve sebzeleri bu şekilde kurutarak değerlendirmek satabilmek güzel bir kazanç getirebilir.pazarlarda köylü kadınların kuruttuğu kayısı erik üzüm gibi yiyecekleri sattıklarını görüyoruz.

  2. Bu işi ticarete dökmüş kişiler oldukça fazla. Bitkisel ürün satanlara pazarlıyorlar.

  3. Özellikle güneşte kurutulan domates kayısı erik incir üzüm gibi yiyeceklerin tadı her zaman daha farklı ve lezzetlidir.

  4. Bu günkü makalemiz kurutulmuş gıda satışı , fikir güzel ve yapılabilir ama önerdiği video ise çok saçma, o fırını ne kadar süre çalıştırdın elektrik parası ne olacak , doğal kurutsan bu öyle bir günde kurumaz ki satacağını garanti altına almadan ne kadar stok yapacaksın ayrıca gıdaları nereye satacağız , yukarıda aktarlar , organik market ve internet demiş lakin çok genel , mesela pazar yerleri yada belediyeden kiraladığınız yer veya izin aldığınız bir tanıdığınızın dükkan önü , buralarda da satış yapılabilir , bunlarda kucağını açmış sizi beklemiyor sonuçta , burada da çevre faktörü işin içine giriyor , ne kadar tanıdık o kadar fırsat. Dikkat edilmesi gereken önemli şeyler var , kurutulacak gıdanın kuruttuktan sonra kaç kilo kaybedeceği yukarıdaki kayısı örneğini göz önüne alırsak , çekirdek ve suyu gittikten sonra kalan kayısı kaç kilo , bazı gıdanın 1 kilosunu kurutursun 300 gram kalır , 1 kilo satmak için 4 kilo alırsın bu sefer kazancın düşer , fırınla yaparsan zaten elektrik faturasından zarar edersin, sonuçta iyi hesaplarsanız satacak yerleri de kolay bulabilecekseniz bence güzel iş , yapılabilir.

  5. Kurutulmuş gıdalar sağlığa da faydası var, hemde sofralarımızın lezzetli yiyecekleridir.

  6. Ek gelir için ideal kolay yapılabilir ince bı fikir bence değerlendirilmeli başarılı bı yazı olmuş

  7. Çok güzel bir fikir kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın onlarca kilo ziyan olan meyveleri bu şekilde değerlendirmeleri mükemmel olur

  8. Kadınlarımızın yazın güneşte kuruttukları yiyecrkleri kışın yemek yada bunşarı pazarlamak Güzel bir öneri .

  9. Kurutulmuş gıdalar çok lezzetli olmasınıın yanında sağlık açısından da çok faydalıdır. Hem insanlık için gelir, hem de sağlık daha ne olsun.

  10. Çok güzel bir fikir kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın onlarca kilo ziyan olan meyveleri bu şekilde değerlendirmeleri mükemmel olur

ilginizi Çekebilir.

Close
Close

HATA !!

Sitemizdeki içerikleri Görebilmek için Reklam Engelleyicinizi Devre Dışı Bırakmanız Gerekmektedir.
Araç çubuğuna atla