iş FikirleriPara Kazan

EN PAHALI BİTKİLERLE PARA KAZAN

En pahalı bitkiler üreterek hem tarim alanındaki güç artar hemde yüksek kazaç elde etmiş olursunuz o halde konumuza geçelim.

EN PAHALI BİTKİLERLE KAZANMAK

Hepimiz bahçe işleriyle uğraşmayı ufak çaplı da olsa satışlar yaparak para kazanmayı istediğimiz olmuştur. Ancak öyle bitkiler varki satarken çok fazla kazanç getiren, yetiştirirken de baya zahmet çektiren. Gelin bunlar hangi bitkiler hep beraber inceleyelim.


EN PAHALI BİTKİLER
1-SAFRAN
Bitkilerin gözbebeği olarak bilinen safran ilaç ve kozmetik sanayi, tekstil ürünleri boya maddesi ve baharat olarak kullanılır. Faydaları kalp kası kuvvetlendirici, karaciğer temizliği, damar tıkanıklığı gibi bir çok derde devadır.

Küçük bir alanda dahi yetişebilen safran zahmet veren ancak kolay yetişen bitkidir. Ülkemizde Safranbolu, Mersin, Tokat, Denizli başta olmak üzere bir çok ilde üretimi yapılmaktadır. Kilogram fiyatı 30.000 TL-50.000 TL arasında satılmaktadır.

2-KOPİ LUWAK KAHVESİ
Bu kahve dünyanın en nadir ve en pahalı kahvesidir. Misk kedisinin ( asian palm civet) sindirilmeyen dışkı kahvesi. Tabi bunu duyunca inanılmaz gelmiş olabilir. Ancak kilogram fiyatı 750-1000 $ a satılmaktadır.

3- MATSUTAKE MANTARI
Oldukça değerli olan bir mantar türüdür. Aynı bölgede tekrar yetişemeyen bu mantar farklı alanlarda yetişmeyi büyümeyi seviyor. Tane olarak 500-5.000 TL arası satışa sunuluyor bizler de para kazanabiliriz

4-YUBARİ KAVUNU
Yubari kavunu dünyanın en lezzetli kavunu olarak biliniyor. İsmini Kraliyet ailesinden alması Yubari kavununa daha ayrı bir prestij katmaktadır. Üretimi az olmasından dolayı özel siparişle hatta açık artırmalarda satılmaktadır. En son yapılan açık artırmada tanesi 135.000 TL ye alıcı bulmuştur.

5-BEYAZ TÜRÜF MANTARI
Dünyadaki en kıymetli mantar türüdür. “mutfağın elmas’ı” denen bu tür toprak altında kendiliğinden yetişiyor. Gece, özel trüf mantarı avcısı köpeklerle, hiç bir ışık kullanılmadan ay ışığı ile toplanıyor. Pişilmeden yenen bu mantar türü kilosu 30.000 e kadar satılıyor. Acaba gerçekten elmas satılıyor da bizmi bilmiyoruz? Tartışılır yani.

Bu yiyecekleri yemek, almak, satmak biraz cesaret ister gibi. Fiyatıyla oldukça dudak uçuklatan cinsten. Sanırım safran bitkisi dışında diğerleri bize uzak.
Ülkemizde daha çok yetiştirilen ve para kazandıran bitkiler diger para kazanç sağlayabileceğiniz bitkilere buradan göz atabilirsiniz.


Kumkuat(kamkat) portakalı, goji berry , altın çilek, yaban mersini, litchi, feijoa, şadok(pomela) kavunu vs. Makalemiz hakkında görüşlerinizi yorum olarak bizlere yazabilirsiniz.web sitemizdeki diger para kazanç yöntemlerine buradan bakabilirsiniz

Anahtar Kelimeler

Benzer Yazılar

74 thoughts on “EN PAHALI BİTKİLERLE PARA KAZAN”

 1. İnsanlar çiçeğe çok önem veriyor özelliklede bayanlar bayılıyor. Bu işi yaparak güzel paralar kazanılabilir. Faydalı makaleler elinize sağlık

 2. Keşke mekânımız , zamanımız, imkânımız uygun olsa bizlerde yetiştirip bu şifalı bitkileri halka sunabilsek . Kendimiz ve halkımız için ne güzel olur…

 3. gaayet iyi bir kazanç olunur. mısır buğday işine girenler bitki işini deneyebilirler daha karlı kazanç olur bence.

 4. Şifalı bitkiler yetiştirmek ve satmak güzel bir iş bende denemeyi düşünüyorum karlı bir iş biraz da pazar lazım o kadar.

 5. Bitkiler hayatımızın her alanında var. Kozmetik giyim ilaç sektöründe oldukça fazla kullanılıyor. Üretimi zor olan endemik türler biraz pahalı ama değer.

 6. Urun yetiştirmek zahmetli bir iştir ama karşılığını aldığınız zman o yorgunluk gidiyor bir şekilde değeri bitkileri bulma ve yetiştirme sonrasında gelecek olan kazanç sizi fazlasıyla mutlu eder.

  1. bence sağlığa zararı var düşünsene 1 kilo 30 bin tl veriyorsun sağlıkmi kalır adamı kalpten götürür 🙈🙈🙈

 7. Gercekten de baya pahalıymış 😂 bilmedigimiz böyle güzel makaleler oldugu için teşekkür ederim

 8. Turkiyede hangisi yetişir ki 🤔hemen yetistirelim
  Bilmediğimiz ne kadar çok şey varmış teşekkürler paylaşımlarınız icin

 9. Bu işleri yapan yerlere aktar denilirdi. Bitkisel şifa ü r ünleri satarlar ve oldukça revaçtalar.

ilginizi Çekebilir.

Close
Close

HATA !!

Sitemizdeki içerikleri Görebilmek için Reklam Engelleyicinizi Devre Dışı Bırakmanız Gerekmektedir.
Araç çubuğuna atla