iş Fikirleri

DÜNYANIN EN İLGİNÇ MESLEKLERİ

Çoğumuz çocuklarımız gelecekte hangi meslek sahibi olacak diye endişe içinde bekliyoruz.

Doğru mesleklere yöneltmek, kaliteli eğitim almalarını sağlamak, yabancı dil, spor, müzik alanlarında onları geliştirmek için çabalayıp duruyoruz. Doktor, avukat, öğretmen gibi standart meslekler bizim düşüncelerimiz. Gelişen teknoloji ve yaşam o kadar farklı işleri karşımıza çıkarıyor ki şaşıp kalıyoruz. Bu ilginç meslekler neler beraber bi göz atalım.


DÜNYANIN EN İLGİNÇ MESLEKLERİ
Duyunca yok artık bunu ben asla yapamazdım diyeceğiniz yada keşke imkan olsa yapardım diyeceğiniz işleri sizler için araştırdık.


1- KOKU UZMANI
Deodorant firmalarının, ürünlerinin kalitesini kullanırlılığını test etmek için denek kullanırlar. Denekler üzerindeki etkiyi gözlemleyip rapor tutarlar. Yani Deodorantı kullanan kişiyi koklamak koku uzmanının işi.


2- AMPÜL DEĞİŞTİRİCİLİĞİ
Vericiler üzerinde bulunan ampullerin değiştirilmesi için 450 metre yükseklikte bir verici direğine tırmanmak gerekiyor. Son derece adrenalin yüklü olan bir iş. Senede bir kez yapılıyor ve gayet güzel paralar kazanılıyor. Dünyanın en ilginç meslekleri videosunu buradan izleyebilirsiniz


3- SEKSÖRLÜK
Bu iş yumurtadan çıkan civcivlerin horozmu tavukmu olduğunu anlayan ve ayıran kişidir. Tavuklar horozlara göre satışı fazla olduğundan ayırmaya ihtiyaç duyulmuştur. Hatta ülkemizde erkek civcivleri itlaf (yok etme) konusuylada gündeme gelmiştir. Yıllık geliri ise 200 bin civarıdır.


4- UYKUCU
NASA tarafından son günlerde uykucu aranmaktadır. Tek yapmanız gereken 2 ay yataktan çıkmadan uyumanız, yatmanız ve profesyonel ekibin yerçekimsiz alanda sağlığınız üzerindeki etkilerini araştırmasına izin vermeniz. 2 ay gibi bir zamanda 100 bin lira para ödemektedirler.


5- FİL DIŞKISI TOPLAMAK
Fil dışkısı ne işe yararki dediğinizi duyar gibiyiz. Aslında fil dışkısı 2 alanda kullanılıyor.

Kağıt üretimi

Kahve
Ancak kahve üretimi oldukça mide bulandırıcı gibi dursada kilosu 6-7 bin TL den başlıyor ve severek tüketiliyor. Bir fincan için 250 TL ödeyen tiryakileri bulunmakta.


6- HAYVAN MAMASI TESTİ
Sevimli dostlarımız için özel üretilmiş mamaların gerçekten lezzetli olup olmadığının doktora derecesi olan kişilerce tadına bakılması işidir. Mamaların analizleri için gerekli görülmüş bir işlemdir.


7- YILAN-AKREP ZEHİRİ SAĞMAK
İki hayvanda birbirinden korkunç olsada sabahtan akşama kadar bu iki hayvanı para kazanmak uğruna kovalayan avlayan çok kişi bulunmakta. Zehir sağım işlemi profesyonel ekip ve ekipmanlar işe yapılmaktadır. Yılan ve akrep zehri bir çok sektörde kullanılması ve değerli olmasından dolayı birilerinin bu işi yapması gereklidir. Korkusuz olmanız ve hayvanlar tarafından ısırılmanız söz konusu olsada.


8- PROFESYONEL UYKUCU
Nasa uykucularından farklı olarak doktorlar ve bilim adamları uyku sırasında oluşan hastalıkları bu yolla incelemektedir. Uyku apnesi, horlama ve bir çok hastalık türünü siz uyurken kalp ve beyninize bağlanan cihazlarla gözlemlemektedir.


9- SAHTE İŞADAMI
Sahte deyince aklınıza hemen dolandırıcılık gelmesin. Çinli şirket sahipleri prestijlerini artırmak için (-Bak yabancı ortakları varmış yurtdışına açılmış bu şirketle iş yapılır.) Çinli olmayan, takım elbise giyecek iş yapacakları ortaklarla konuşmasına gerek yok, el sıkışması yeterli, sahte iş adamı olmak için birde güzel paralar alacaksınız.


10- REKLAM YİYECEĞİ FOTOĞRAFI
Reklamlarda, afişlerde kullanılan fotoğrafların canlı görüntüsü, özenli hazırlanması tabiri caizse kapak fotoğrafı olması başlı başına bir maharet ve profesyonellik ister. Kullanılan yapay buhar, yemeklerin düzgün durması için köpükler ve daha bir çok ufak hile ile muhteşem fotoğraflar çekmek.


11- DÜRÜST HACKER
Özel şirketler güvenlik düzeylerinin olup olmadığını, kötü amaçlı hackerler tarafından saldırı yapılırsa programlarının hacklenmesini kontrol etmek amaçlı dürüst hackerlerden yardım alırlar. Yani kendi istekleri ile programlarına sızmanızı isteyecekler. Siber güvenlik tarafından yetkili olmalısınız. 150-200 bin arası para kazanmanız mümkün.


12- YOL ARKADAŞI
Yalnız tatil yapmak istemeyenler gidecekleri ülkeyi tanıtacak, gezdirecek güvenilir kişiler yanında olsun isterler. Bunun içinde ücret ödemeye hazırlar. Tek yapmanız gereken onlarla beraber gezmek, otelde kalmak, yemek yemeniz, extreme sporlar, sinema, eğlenceli alanlara yönlendirmeniz. Tek kuruş para cebinizden çıkmadan sizde tatil yapmış olacaksınız.


13- SOSYAL DENETÇİ
Şirket hakkında gizli sırların bilgilerin dışarı sızdırılmasını zorlayan özel tutulmuş eleman denebilir. Amacı şirket bilgilerini çalmak değil çalışanların zayıf halka olup olmadığı kontrol etmek. Bunun içinse onlarla konuşarak ifşa edip etmeyeceğini kontrol etmektir. Aylık 10 bin TL para kazanabilir.


14- KANALİZASYON ALTINI
Kulağa çok garip geliyor kanalizasyondan altın çıkarılması öyle değilmi. Ancak altın işleyen kuyumcular ellerinin yıkanması veya hava yoluyla kanalizasyona karışan altın tozlarını kaybetmemek adına belli dönemlerde tozları toplatarak tekrar işler hale getiriyorlar. Altının kanala karışdıktan sonra dibe çöktüğü ve su ile kaybolmadığı söylenmektedir. Altın tozu dikkat edilmediği takdirde maddi kayıplar yaşatması bu yolla biraz önlenmiş olmaktadır.

DÜNYANIN EN İLGİNÇ MESLEKLERİ ile alakalı sizlerde düşüncelerinizi yorumda belirtebilirsiniz.web sitemizdeki diğer para kazanma yöntemlerine buradan okuyabilirsiniz

Anahtar Kelimeler

Benzer Yazılar

128 thoughts on “DÜNYANIN EN İLGİNÇ MESLEKLERİ”

 1. Uykucu tam da bana göre diyebilirim çünkü uyumayı çok seviyorum keşke beni kabul etselerde ben gitsem uyumaya

 2. Gerçekten çok ilginç meslekler var. Yol arkadaşlığı yapmak çok eğlenceli olurdu herhalde fakat bu işlere nasıl başvurulur ve kabul edilir bütün mesele bu. Kanalizasyon altın iliğini daha önce bir belgeselde özlemiştim aynı zamanda altın işleyen işçiler çok sıkı takipteler dusunsdnize ellerini yikdmxlari dahi çok kıymetli iken…

 3. Harikasınız bunlar hem ilginç hem güzel meslekler düşünülebilinir bence bilgileriniz için çok teşekkür ederim

 4. uykuculuk işi süpermiş bu işe nasıl ve nerden başvurabiliriz bilen varmı aranızda arkadaşlar ?

 5. Çok farklı meslekler var misal uykucu ariyormus Nasa ama ben guvenipte 2 ay boyunca yatamam. Bilim için faydalı ama hayatı yaşamak varken böyle işle ugrasmak iyi gelmez bana 😊
  Makale için teşekkürler bizleri bu bilgilerle aydinlattiniz.

 6. Bu işleri daha önce gerçekten duymamıştır fil dışkısı toplama işi çok ilginç fakat artık kahve içmeyecegim. Hayvan mamalarının tadına bakabilmek iyi bir mide gerektirir sanırım. En uygun iş uykuculuk sanırım.

 7. Ama bunlardan birinde çalışmakta çok zor.Mesela bazen Google 2 ay boyu uyuyacak kişiler arıyor.Tamam iyi de para veriyolae ama 2 ay boyunca aralıksız kim uyuyup hayattan kopmak ister.Genelde bi yanı ister ama istemeyen yanına uyar insan bence bu böyle.

 8. Meslekler Harika okudukça insan hayretler içerisine düşüyor,içerisinde beğendiğim yapmak istediğim meslekler var bu güzel makale için size teşekkür ediyorum

 9. Güzel meslekler ancak listedekilerin çoğu gerçekçi kaynaklar olmaktan ziyade ilginç bilgiler listesi gibi olmuş. Bu makaleden kendi adıma uygulanması mümkün olabilecek pratik bir para kazanma yolu bulamadım. Ülkemizdeki çoğu vatandaşın da listedeki kriterlerden yararlanabileceğini sanmıyorum. Biraz ütopik olmuş çoğu madde. Zaten hackerlık, ampül değiştiriciliği, yılan akrep zehri sağmak gibi gelir kapıları da belli bir eğitim ve hatrı sayılır tecrübe gerektiren meslekler. Fırsat değerlendirme mesleği olmaktan uzak gibiler. Yine de ilginç bilgiler öğrenmiş olduk elinize sağlık.

 10. Her gün yeni bir meslek meslek türleri gerçekten değişik ihtiyaç yasa meraktan doğmuş bu meslekler sanırım Hayvan mamasi testi ilgimi çekti

 11. Fikirler güzel ama biraz ütopik. Kanalizasyondan altın toplama işi de çok eskide kaldı. Artık altın üreticileri o konuda daha tedbirli.

 12. Uyuyarak meslek sahibi olup para kazanmak harikaymış bizim ülkemizde olmuş olsaydı işsizlik problemi kalkardı ortadan….))))

  1. uyumak güzelde söz konusu NASA olunca insan tedirgin oluyor sağlık açısından düşünürsek riskli bir uyumak gibi gözüküyor 🙂

  1. aynen mesela profesyonel uykuculuk. uyuyarak para kazanmak pek inandırıcı gelmemişti bana ama söz konusu nasa olunca inanmaya başladım :)))

 13. AMPÜL DEĞİŞTİRİCİLİĞİ ve FİL DIŞKISI TOPLAMAK en zor mesleklerden olsa gerek bu işlerde calışanlara Allah yardımcıları olsun

 14. arkadaşlar içinizde motorsikletimiz i kiraya verip para kazanabiliceyimiz bi yer yada bi uygulama yada site bilen var mı?

 15. Bnece en ilginç meslek gerontoloji bölümü yaşlı psikolojisi ve hayatı üzerine bir dal herkesin yapabileceği bir iş değil araştırın derim

 16. Ilginc seyler bulunuyor bu sitede hayret edici keske daha oncelerden bilinseymis bu site cok faydali

 17. Hepside degişik ve ilginç meslekler.hangisini yaparsın diye sorsalar cevap veremezdim galiba ama aklimdan geçen bir meslek var.riskli ama ayda bir defa ampul değiştirme

 18. Farklı meslekler var ilginç ve enteresan ama bazilarida neredeyse korkutucu , korkutucu olanları her insan kolay kolay yapamaz ve yapmakta istemez ama onun dışındakiler para isteyen kişiler için çözüm yolu olabilecek durumda

 19. Yılan zehrinin panzehir olarak kullanıldığını biliyorum ..üst çenesinden çıkan iki dişten zehir salgılıyor…riskli bir iş ….bu işi yapanlara Allah kolaylık versin …

 20. Gerçekten çok enterasan meslekler var. Sahte iş adamı en çok ilgimi crkendi teşekkürler güzel bir yazı olmuş

 21. Teknoloji ilerdi ..dahada nereye kadar ilerleyebilir diye düşünüyorum…Çocuklarımız şanslı …kimi insan beyin gücüyle ..kimi insan bedenen çalışıp kazanç saglayabilir..

  1. Bence her gectikce teknoloji daha da bi ilerlemeye dewam ediyor gerci olacak son nokta ne olabilir ki daha orasi muhim

 22. Çok değişik meslekler var biraz insan çekingen olabilir bu mesleklere karşı fil dışkısı toplamak ve çok zor meslekler iş gücünün zor olduğu meslekler

 23. Makalelerinizi her okuyuşumda bana bir aydınlanma geliyor 🙂 ne çok şey bilmiyormuşum meğersen :))

 24. Çok ilginç uykucu ile 2 Ay yataktan çıkmadan zaman geçer mi yapanlara helal olsun ne diyeyim

  1. arkadaşlar yorumu nerden yazıyosunuz ben iki saattir bulamadım da ? 🙁

 25. bazıları zevkli bazıları zor bazıları da tehlikeli olan meslekler , bunları farklı kılan tabi ki herkesin yapamayacağı işler olması , sağlık araştırmalarına iyi gözle bakmıyorum ,para için hayatı tehlikeye atmayı da saçma buluyorum , diğer yandan seksörlük yada koku uzmanı gibi meslekler gayet iyi, yapabilenler şanslı

 26. Koku uzmanı olmak isterdim düşünsenize burnunuzla para kazanıyorsunuz.

  1. yok artık çok kötüymüş be insan aç kalsa yapmaxz ben ce bu işi ben okumamıştım çok iğrençmiş.

 27. Farklı meslekler ancak bazılarını yapmak cesaret ister türden gerçekten. Yinede bazılarının kendine yol belirlemesi için faydalı bir yazı olmuş tebrik ederim.

 28. Hepside degişik ve ilginc meslekler.tabi tehlikeli olanları da var.yilan ve akrep zehiri toplamak…en çok hoşuma gidende ampul degiştiriciligi

 29. Farklı. Fikirler. Ama. Bbunların. Hangileri. ÜlkemiDe. Tapılıyor. Onur’da belirleselerdi. Keşke. Enilfincide. Uykulculuk

 30. boyle mesleklerin listelenmesi benim icin cok iyi oldu.mesleklerin ayrimiji yapabildim.begendim..oneririm

 31. Gerçekten bana göre meslekler var ilki uykucu diğeri ampül değişimi işi ben şahsen gitmek isterim 2 ay uyumaya uykuyuda çok seviyorum.

 32. gerçekten cok faydalı guzel yolarkadası olmak neguzel meslek uyumak neguzel meslek gerçekten süper beyinize sağlık

 33. Cok güzel meslekler var burda ama bunlar bizim ülkemizde varmı çok merak ediyorum bilsem var direk baş vururum şu uyku işi güzeldir ha baso yatarım 😂😂

 34. uyumak kadar güzel bir şey yok ama Nasa tarafından olduğu için insan biraz tedirgin oluyor sağlık açısından 🙂

 35. Günümüzde internetten para kazanma yollarına başvurular gerçek hayatta çalışarak gelir elde etmeyi geçti geçecek gibi faydalı olacak siteleri bulmak önemli en önemlisi de güvenilir bir site olması lazım.

 36. Çok ilginç meslekler var ve kazançları bir o kadar da çok yapanlara selam olsun yapacaklarada kolaylıklar dilerim.

 37. Doğrusu hiç duymadığım işler bunlar. Hayvan maması tatmak yapabilirmiyim diye düşündüm yapamam galiba. En iyisi yol arkadaşı olmak galiba içlerinde birde yüksekten korkuyorsanız ampul değiştirin.

 38. Gerçekten çok ilginç meslekler.Demekki ihtiyaç duyulan bir çok meslek var.yol arkadaşı olmak bu meslek harika gezerken para kazanıyorsunuz

  1. Enteresan çok ilginç meslekler var hem gezmek hemde para kazanmak ikisi bir arada bunlar bilmeyen kişiler tarafından çok iyi kazanç sağlayacak iş bunları paylaştığımız için teşekkürler

ilginizi Çekebilir.

Close
Close

HATA !!

Sitemizdeki içerikleri Görebilmek için Reklam Engelleyicinizi Devre Dışı Bırakmanız Gerekmektedir.
Araç çubuğuna atla