Güncel Para kazanma YöntemleriPara Kazan

BAHÇE KİRALA PARA KAZAN

BAHÇE KİRALA PARA KAZAN


Son yıllarda oldukça popüler olan şehrin bunalan, kafa dinlemek isteyen, ailesiyle eğlenmek ve organik gıdayı kendim üretirim diyenler için bahçe kiralama nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz.


BAHÇE KİRALAMA
Her geçen yıl beton yığını haline dönüşen şehirler, ses kirliliği üst seviyede, fabrika dumanları, araç sesleri, katkılı zararlı yiyecekler vs. Durum böyle oluncada bir kaç saat bari olsun o ortamlardan kaçmak isteği. Özellikle büyük şehirler neredeyse yaşanmaz hale gelmiştir. İstatistiklere göre göç alımı büyük şehirlerde azalma gösterirken, memlekete dönüş artmıştır.
Büyük şehirlerde bahçesi olanlar, yeni bir para kazanma yöntemi olarak, kalmak zorunda kalanlar ise dinlenme, hobi alanı keşfetmişlerdir.

Bu iş için tabiki önce bahçeniz olması gerekir. Bahçenizin hazırlıklarını yaparak başlayın. Sürülmesi, verimli hale getirilmesi, zararlı bitki ve haşerelerden temizlenmesi gibi. Kiralayacak kişilerin tek yapmaları gereken fideleme işlemi olmalıdır.

Sonrasında kaç metrekare olduğu, fiyatı, şehire uzaklığı gibi bilgilerle beraber kiralık ilanları verirsiniz. Büyük şehirlerde kiralanan bahçenin büyüklüğüne göre yıllık 3.000 TL den başlamaktadır. Kiralık bahçelere buradan bakabilirsiniz.


Bahçesi olup kiralamak isteyenler bu işin gerçekten revaçta olduğunu, kim kiralar diye düşünmelerine gerek olmadığını bilmelidir. Şehrin keşmekeşinden kaçmak, organik sebzelerini kendi yetiştirmek, ailesiyle vakit geçirmek ve toprakla uğraşmak için bir çok insanın tercihidir.

Eğer bahçeniz uygunsa ve ciddi yatırım yapmak isterseniz küçük konteyner odalar, ateş yakma alanları yapabilirsiniz. Kendin pişir kendin ye evi yada küçük lokanta olabilir.

Küçük bir balık havuzu yaparak kiralayan kişilere mangalda yapılacak alternatif sunmuş olursunuz. Bahçenizde meyve ağaçları varsa kendileri toplayıp satın almaları da ayrıca hoşuna gidecektir.

Hem bahçe kiralayıp kazanırken, hemde satılacak bir çok ürün sunarak kazanırsınız. Tamamen sizin hayal gücünüzle ve kiralayan kişilerin ihtiyaçlarını bilmekle alakalıdır.
Eğer bahçe boş durmasın para kazanıyım, ben büyük yatırımlar yapamam sadece kiraya veririm o kadar derseniz yine ek bir kazancınız olur.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Bahçe işleri bittikten sonra toprağı temizleyin, sürün daha verimli hale getirin. Sulama imkanı bulunan düz bir arsa tercih edin. Taşlı, tepelik, kurak ve yabani otlarla dolu ayrıca ulaşımı şehire çok uzak bir bahçe tercih edilmez. Kira sözleşmesi mutlaka yapın.

Bahçe kirala para kazan konumuz hakkında fikirlerinizi yorum olarak bizlere bildirebilirsiniz. Web sitemizdeki diger para kazan konularına buradan bakabilirsiniz

Anahtar Kelimeler

Benzer Yazılar

102 thoughts on “BAHÇE KİRALA PARA KAZAN”

 1. bahce isinden anlamak lazim.bakim yapilmali ve emek harcanmali bebek gibi bakim yqpilmasi lazim buyuyene kadar. agaclardan ondan sonra daha da cok gelir elde edilebilir.👍👍

 2. Hem zevkli , hemde insanların sağlığı için faydalı bir iş. Herkes yapabilir. Güzel ve yararlı bir makale olmuş elinize sağlık.

 3. Bahçesi olanlar kendileri yapamıyorsa uğraşacak kişilere bahçelerini kiralayabilirler.

 4. Doğayı ve toprakla uğraşmayı sevev insanlar için gerçekden yapılacak bir iş teşekkürler parakas.com

 5. Emek isteyen işlerden biri büyük şehirlerde rehabet gorecegine inanıyorum ama bu iş için gereken sadece biraz deneyim güzel fikir bahçe işlerini seven kişiler deneyim yapıp para kazanabilirler

 6. Yapılacak en güzel işlerin başında geliyor benim için bir doğa sever biri olarak yapmak çok isterdim..

 7. Günümüz hayatta imkansız yada olanaksız gibi bir şey kalmadı. Bahçeni kirala meyve sebze yetiştir ve sonra sat gelir elde et.Keyifle kazanç sağlamak harika…

 8. bahce kiralayarak para kazanildigini bilmiodum.bu makale sayesinde ogrendim…dogayi sevenlerin yapabilecegi bir is

 9. bahce kiralayarak para kazanildigini bilmiodum.bu makale sayesinde ogrendim…farkli para getirilmesi isteniyorsa bu meslegi yapabilirsinizj

 10. Geçen yıl bakla ve bezelye yetiştirdim …önce belledim….sonra kazdim …karık açarak belli aralıklarla 2-3 bakla tohumu attım .. yeşermeye başladılar ..tekrar kazdim ..otlarını ayikladim…boyum kadar büyüdüler …emeğinin karşılığını almak çok güzel …

 11. Özellikle küçük şehirlerde bu işi yapan birçok insan var, kazancı da güzeldir sanırım.

 12. Bahçe gerçekten sevilerek yapılan Ve emek isteyen bir iştir. İnsana huzur verir yeşillikler 🙂

 13. Arziyi kiraliycaz da karşıdaki adam ne kazancak dönümlerce arazi olsa anlarım da küçük araziler in kiralanması fazla gelir getirmeyeceği için olmaz. İnsanın kâr getirmediği bir işi yapması ne biliyim…

 14. Ekilecek arazinin yüzünü alma diyoruz ….yıllık olarak arsanın yüzünü alıp ekip biçerek gelir elde etme ..bizim yaptığımız bir işti …

 15. Genellikle rehberlik yapan kişiler bu tür bahçe işleriyle uğraşabilirler. bahçe işi yapanlar bu işlerden anlayanlar için ideal bir iştir.

ilginizi Çekebilir.

Close
Close

HATA !!

Sitemizdeki içerikleri Görebilmek için Reklam Engelleyicinizi Devre Dışı Bırakmanız Gerekmektedir.
Araç çubuğuna atla