Evde ek iş

AHŞAP BOYAMA NEDİR?

AHŞAP BOYAMA NEDİR?

Ahşap boyama tekniği eskiyen, yıpranan, kullanmaktan sıkıldığınız ahşap mobilya yenileme işlemidir. Eskiyenleri atmak yerine, geri dönüşüm kazandırarak maddi külfetten kurtulmuş olursunuz. Fazla paralar harcayarak almak yerine, kendi üretiminiz, emeğiniz ürünleri kullanmak daha çok hoşunuza gidecektir. Yani kısaca verilen emeğe, zahmete değecek harika işler başarmış olacaksınız. Ahşap Boyama tekniği çok pahalı bir işlem değildir. Ayrıca bu işten parada kazanabilirsiniz.


AHŞAP BOYAMA NASIL YAPILIR?
Ahşap boyama tekniği bu işten anlamayanlar, hazır transfer kağıtları ve birkaç boya malzemesi ile çok rahatlıkla istediği ürünleri değiştireceklerdir. Profesyonel anlamda yapmak isteyenler içinse ücretsiz ahşap boyama kursları verilmektedir.

Ahşap boyamaya başlamadan önce rahat çalışılabilecek bir ortam hazırlanması gerekir. Değiştireceğiniz ahşapı belirledikten sonra isteğe uygun, kaliteli, su geçirmez ahşap boyaları, boyamaya yardımcı birkaç çeşit fırça, zımpara, vernik almanız gerekir. Gerisi sizin zevkinize hayal gücünüze kalmış.

Dilediğiniz renk, desen verebilirsiniz. Yalnız ahşap boyamada dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, boya yapılacak ürünün daha önceden cilasız olması ve öncesinde ise zımparalanması gerekmektedir. Yani boya yapılacak ürünün yüzeyinin pürüzsüz olması gerekir.

İkinci dikkat etmeniz gereken husus ise boyanın çok iyi kuruması. Kuruduktan sonra vernik yapılır. Bu sayede alt kattaki boya bozulmadan vernik daha rahat uygulanabilir. Vernikte kuruduktan sonra el emeği harika bir mobilyanız olacaktır. Ahşap Boyama tekniği yalnızca eski eşyalarınızı değiştirmek, yenilemekle sınırlı değildir.

Çeşitli boyama teknikleri de mevcuttur. Stencil, dekupaj kabartma, çatlama, eskitme ve doku bir kaç ahşap boyama tekniğidir. Mdf den üretilmiş bir çok hobi malzemesi bulunmaktadır. Buradan video izleyebilirsiniz

Tepsi, biblo, mumluk, ayna, duvar rafları vs. Bunları satarak kazanç elde edebilirsiniz. Hem eğleneceğiniz zevkli hemde para kazanabileceğiniz işiniz olacaktır.


AHŞAP BOYAMANIN SİZE KAZANDIRDIKLARI
Ahşap boyama tekniği boş vakitlerinizi değerlendireceğiniz zevkli bir terapi yöntemidir. Evinizin ihtiyaçlarını yapabilir, para kazanabilir, hatta sevdiklerinize çok güzel hediyeler verebilirsiniz. En güzel hediye el emeğidir. Web sitemizdeki diğer konulara buradan ulaşabilirsiniz

Yorumlarınız ile de katkı sağlayabilirsiniz

Anahtar Kelimeler

Benzer Yazılar

16 thoughts on “AHŞAP BOYAMA NEDİR?”

  1. Çok mantıklı bu yöntemle hem eski eşyaları değerlendirebiliriz hem eğlenceli hemde bunu kazancada çevirebiliriz.

ilginizi Çekebilir.

Close
Close

HATA !!

Sitemizdeki içerikleri Görebilmek için Reklam Engelleyicinizi Devre Dışı Bırakmanız Gerekmektedir.
Araç çubuğuna atla